^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Doroczne spotkanie producentów zbóż „ZRÓWNOWAŻONE PODEJŚCIE DO UPRAWY ZBÓŻ”

04

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku serdecznie zaprasza 5 grudnia l 2023 o godz. 9:00 (wtorek) na konferencję on – line nt. Doroczne spotkanie producentów zbóż „ZRÓWNOWAŻONE PODEJŚCIE DO UPRAWY ZBÓŻ”

Będzie to wydarzenie mające na celu uzyskanie wiedzy na temat najnowszych rozwiązań i technologii możliwych do zastosowania w rolnictwie poprzez optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów tj.: gleby, wody, energii, maszyn, środków ochrony roślin i nawozów czy nasion. Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące ograniczania niekorzystnego wpływu produkcji rolniczej na środowisko, opłacalność produkcji rolniczej oraz taki dobór praktyk, metod i narzędzi upraw, który umożliwi zrównoważone podejście do uprawy zbóż.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza: Link do rejestracji: https://modrwarszawa.clickmeeting.com/doroczne-spotkanie-producentow-zboz-zrownowazone-podejscie-do-uprawy-zboz-/register

Program:

9.00 – 9.15 Otwarcie


9.15 - 10.00 Systemy uprawy roli i ich wpływ na żyzność i urodzajność gleb (dr hab. Janusz Smagacz, prof. IUNG – PIB w Puławach)

10.00 - 10.45 Integrowana ochrona roślin w uprawie zbóż (dr hab. Janusz Smagacz, prof. IUNG – PIB w Puławach)

10.45 - 12.15 Wpływ nawozów azotowych na plonowanie zbóż ozimych, wzrost efektywności wykorzystania N i ślad węglowy (prof. dr hab. Renata Gaj – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)

12.15 – 12.45 Technologia nawożenia zbóż wg. firmy Yara Poland Sp. z o.o. (Przemysław Bujnowski przedstawiciel firmy Yara Poland Sp. z o.o.)

12.45 – 13.15 Preparaty mikrobiologiczne i ich zastosowanie w rolnictwie – przegląd i znaczenie (dr hab. Anna Gałązka, prof. IUNG - PIB w Puławach)

13.15 - 14.00 Wpływ preparatów ziołowych, krzemowych i mikrobiologicznych jako zapraw nasiennych i nawozów dolistnych na zdrowotność i plon pszenicy oraz opłacalność ekonomiczną produkcji ekologicznej (dr hab. Beata Feledyn - Szewczyk, prof. IUNG – PIB w Puławach)

14.00 – 14.30 Dyskusja i zakończenie

Zapraszamy

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com