^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

Jarmark Adwentowy w Toszku

toszek plakat jarmark 2015 RGB

 

 

12 grudnia już po raz szósty zostanie zorganizowany Toszecki Jarmark Adwentowy, który umiejscowiony będzie w uliczkach przyległych do zabytkowego toszeckiego rynku.
Stylowe kramy z nietuzinkowym rękodziełem zostaną postawione w zaułkach uliczek, po to by stworzyć urokliwą i niepowtarzalną atmosferę. W tym roku dla odwiedzających będą przygotowane lokalne świąteczne pyszności, m.in. serwowane na gorąco jabłka nadziewane czekoladą i bakaliami oraz wyśmienity toszecki grzaniec podawany w ceramicznych stylizowanych kubkach. Rękodzielnicy przygotują oryginalne wyroby – idealne jako świąteczne upominki lub elementy dekoracyjne. Atrakcją dla dzieci będzie udostępniona bezpłatnie wiedeńska karuzela, a także wspólne dekorowanie pierników ze śląskim kucharzem Remigiuszem Rączką. Na scenie ustawionej w centralnym punkcie jarmarku zaprezentują się artyści sceny śląskiej, jak i zespoły lokalne. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Universe.
Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Toszka, przy wielkim zaangażowaniu lokalnie działających grup społecznych.