^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
23
24
25
26
29
30
31

"Witaj majowa jutrzenko"

1920x810

3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję 3 Maja.

Zokazji Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach przygotował dwa wydarzenia konkursowe, w których mogą wziąć udział mieszkańcy naszego województwa.
Pierwsze z nich toMoja Flaga w Obiektywie - polega na nagraniu krótkiego filmiku lub wykonaniu zdjęcia, na którym uczestnicy pokażą samych siebie z biało-czerwoną flagą i odpowiedzą na pytanie „Czym dla mnie jest #MojaFlaga?”.
Drugi konkurs, pn. Moja Flaga to Biało Czerwona polega z kolei na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej utożsamienie z biało-czerwoną flagą. Co istotne, prace konkursowe będą przesyłane wyłącznie elektronicznie, bez konieczności wychodzenia z domu.

W najbliższą niedzielę obchodzić też będziemy 99 rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego !

Pamiętajmy, że jeszcze nie tak dawno wywieszanie flagi w święta inne " niż słusznie nakazane" groziło wywieszającym różnymi konsekwencjami.

Witaj, majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Która w całej Polsce słynie:

Witaj Maj, piękny Maj,

U Polaków błogi raj!

 

Szczegółowe informacje na temat konkursów „#MojaFlagawObiektywie” oraz „#MojaFlaga to #BiałoCzerwona” znaleźć można na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na portalu Facebook – https://www.facebook.com/SlaskiUW.

Zdjęcie pochodzi ze strony: Ministerstwo Edukacji Narodowej www. gov.pl