^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

Udane Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie!

W dniach od 30.11 do 02.12.2017 roku w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się Centralne Targi Rolnicze , w których dominującą część stanowiła wystawa maszyn.

W ostatnim dniu Targów Izba Rolnicza z powiatu lublinieckiego zorganizowała wyjazd szkoleniowy na Targi, na który został zaproszony również przedstawiciel ŚODR w Lublińcu. Wielu zainteresowanych rolników mogło pogłębić swoja wiedzę bezpośrednio od producentów i przedstawicieli firm obsługujących rolnictwo. Szeroka gama wystawiennicza sprzętu i maszyn rolniczych wielu rolników wprawiła w zachwyt  stając się inspiracją do dalszej pracy i wyzwaniem inwestycyjnym na przyszłość. Dużym zainteresowaniem rolników cieszył się również sektor innowacji w rolnictwie, w którym prym wiodły wszelkie programy komputerowe do prowadzenia gospodarstwa, nawigacje czy drony rolnicze. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia stały się inspiracją do zaprezentowania na targach  dań wigilijnych i zdrowej żywności.

IMG 2165

Na targach rolniczych nie zabrakło również zwierząt hodowlanych –ale z uwagi na sytuację epizootyczną w kraju , głównie prezentowany był drób domowy i gołębie.

Targi zostały zorganizowane w trzech halach wystawienniczych PTAK Warsaw Expo. Cała ekspozycja łącznie z korytarzami łącznikowymi odbywała się  „pod dachem „ co przy deszczowej jesiennej pogodzie było dodatkowym atutem . Organizatorzy wystawy zadbali również o artystyczną oprawę wystawy – przy filiżance kawy można było posłuchać i obejrzeć występy zespołów folklorystycznych z całej Polski.