^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

Dzień Otwartych Drzwi Powiatu Lublinieckiego

Otwarte Drzwi w powiecie lublinieckim odbyły się wyjątkowo 27.06.2014r.

Dni Otwartych Drzwi od ponad dwudziestu lat cieszą się dużą popularnością wśród rolników powiatów lublinieckiego i oleskiego.

Najczęściej odbywają się 29.06. (im. Piotra i Pawła). W latach, kiedy 29. czerwiec  wypada w niedzielą lub koliduje z Dniem Otwartych Drzwi w Mikołowie, planuje się inny, najczęściej wcześniejszy termin.

Początkowo Dni Otwartych Drzwi Odbywały się na terenie indywidualnych gospodarstw współpracujących z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego a od kilkunastu lat, dzięki szerokiej współpracy ze Stacją Doświadczalną w Pawłowicach, odbywa się na terenie stacji Oceny Odmian w Kochcicach.

Rolnicy uczestniczący w DOD mają co roku okazję do zapoznania się z wynikami doświadczeń polowych, które są prowadzone w Stacji.

Firmy z otoczenia rolnictwa zaprezentowały wiele nowych technologii i nowości, które zapewne będę wdrażane w gospodarstwach uczestników Dnia Otwartych Drzwi.

W tym roku uczestniczyło blisko 30 instytucji i firm obsługujących rolnictwo od lat współpracujące z naszym Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

Wszystkim uczestnikom i gościom tegoroczego Dnia Otwartych Drzwi - serdecznie dziękujemy.

 

wyk