^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
23
24
25
26
29
30
31

Relacja z Gminnych Dożynek w Dąbrowie Zielonej

W dniu 09.09.2018r. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Częstochowie uczestniczył w gminnych dożynkach w Dąbrowie Zielonej.  Zgodnie z tradycją, barwny korowód niosący wieńce dożynkowe złożony z przedstawicieli wszystkich sołectw oraz starostów dożynek i zaproszonych gości przemaszerował na boisko.

Po uroczystym powitaniu przez Panią Wójt zaproszonych gości oraz prezentacji wieńców dożynkowych i wygłoszeniu przemów, rozpoczął się występ dzieci i młodzieży z placówek oświatowych, zespołów śpiewaczych z terenu gminy oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Dąbrowa Zielona. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dzieci, a także wręczono nagrody w Gminnym konkursie „Ekologiczna Zagroda”. Odbył się również konkurs sołectw.

Tradycyjnie zorganizowaliśmy stoisko promocyjne pod przewodnictwem naszej niezawodnej koleżanki Danuty Tomzy. Obsługujący pracownicy PZDR w Częstochowie udzielali konsultacji na temat uprawy i ochrony roślin oraz dotacji unijnych. W naszym punkcie gościliśmy pracowników biura powiatowego ARiMR w Częstochowie, którzy również udzielali konsultacji oraz obdarzali zwiedzających gadżetami w postaci kamizelek odblaskowych, przypinek na tornistry, długopisów i innych przyborów szkolnych.

Atrakcją dożynek była serwowana dla wszystkich uczestników smaczna zupa rybna.

DSC03385

DSC03386

DSC03395DSC03393DSC03422