^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Zaproszenie na konferencję prasową - 06 marca 2020 r. w Mszanie

Zastępca Prezesa Zarządu
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – Adam Lewandowski oraz Wójt Gminy Mszana - Mirosław Szymanek
zapraszają na
KONFERENCJĘ PRASOWĄ
6 marca 2020 roku (piątek) o godzinie 10:00
w Urzędzie Gminy Mszana, przy ul. 1 Maja 81 (Sala Narad)

Konferencja prasowa towarzyszyć będzie podpisaniu przez Gminę Mszana Porozumienia, ustalającego zasady wspólnej realizacji Programu „Czyste Powietrze”.

Na terenie Gminy powstanie punkt informacyjny Programu „Czyste powietrze”, w celu obsługi Wnioskodawców Programu w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania.

Do dzisiaj porozumienia o współpracy w obsłudze Programu „Czyste Powietrze” podpisały 32 gminy z terenu województwa śląskiego, a kolejne zgłaszają chęć współpracy (lista gmin: https://www.wfosigw.katowice.pl/wykaz-gmin-ktore-podpisaly-porozumienie-o-wspolnej-realizacji-programu.html).

Deklaracja współpracy ze strony gmin jest dobrowolna i ma na celu zwiększenie dostępności oraz możliwość dotarcia do jak największej liczby mieszkańców województwa. Umożliwienie składania wniosków bezpośrednio do gmin to dla beneficjentów duże udogodnienie. Na podstawie porozumień zawartych między Funduszem a gminami beneficjenci mogą składać wnioski nie tylko w biurze w Katowicach oraz punktach w Bielsku – Białej i Częstochowie, lecz także bezpośrednio w gminach.

WFOŚiGW w Katowicach wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program priorytetowy „Czyste powietrze”, którego celem zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

logo ze skrotem

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com