^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Konkurs „Kobiety na start”

kobiety na startI Ogólnopolski Konkurs dla najbardziej aktywnych grup kobiet wiejskich „Kobiety na start" organizowany jest przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. wydawcę "Tygodnika Poradnika Rolniczego", Top Agrar Polska, "Modna Gospodyni".

 

Celem konkursu jest promocja działalności Kół Gospodyń Wiejskich i innych grup kobiet wiejskich, oraz prezentacja tych grup kobiet, które aktywnie działają na rzecz otaczającego ich środowiska, np. integracji z lokalną społecznością.

 

Pomysł na konkurs pojawił się w związku z przypadającym w przyszłym roku jubileuszem 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce.

 

Konkurs przebiega w trzech etapach:
I etap- spośród wszystkich nadesłanych do konkursu zgłoszeń jury wybierze 48 Kół (po 3 z każdego województwa). Następnie wybrane Koła będą reprezentowane na łamach „Tygodnika Rolniczego" i „Modnej Gospodyni".

II etap- spośród 48 zakwalifikowanych Kół jury wybierze 16, po jednym z każdego województwa. Wyniki tej części konkursu będą opublikowane na łamach magazynu "Modna Gospodyni" oraz na stronach Tygodnika Poradnika Rolniczego.

III etap- FINAŁ- spośród 16 Kół jury wybierze 3 zwycięzców oraz dodatkowo jedno Koło otrzyma nagrodę Czytelników.

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi podczas Gali Finałowej Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu w 2016 r.

 

W konkursie mogą brać udział wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, na podstawie ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacjach rolników oraz na podstawie innych ustaw, w tym w formie stowarzyszeń. W konkursie mogą brać udział także inne podmioty prowadzące działalność o charakterze podobnym do Kół Gospodyń Wiejskich (stowarzyszenia, grupy niezarejestrowane i niezrzeszone).

 

Jury oceni Koła Gospodyń Wiejskich i inne grupy kobiet wiejskich wg następujących kryteriów:
– aktywności działania na rzecz społeczności lokalnej
– kultywowania dziedzictwa kulturowego: kulinarnego, rękodzielniczego, plastycznego, muzycznego
– działalności edukacyjnej
– umiejętności organizacyjnych

 

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody:
nagroda główna w wysokości 7 tys. złotych,
za drugie miejsce 5 tys. złotych,
za trzecie miejsce 3 tys. złotych.

 

Poza gotówką, nagrodą będzie również prezentacja zakwalifikowanych do finału 16 Kół na łamach kwartalnika „Modna Gospodyni".

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy dostarczyć na adres
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. , ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań, z dopiskiem konkurs "KGW na start" lub „ Kobiety na start" lub na adres mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Termin nadsyłania zgłoszeń do 30 października 2015 roku.

 

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego" i „Modnej Gospodyni".

 

Informacje o konkursie, regulamin konkursu dostępne są na stronie: www.tygodnik-rolniczy.pl oraz www.modnagospodyni.pl oraz pod numerem telefonu 61 8690600 od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 12.00.

 

Źródło: www.modnagospodyni.pl

 

REGULAMIN

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIOWY