^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN ZAWIERAJĄCE MANKOZEB

opryskiwacz

 

Dnia 14 grudnia 2020r. zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze Komisji UE 2020/2087 z w sprawie nieodnowienia zatwierdzenia substancji czynnej mankozeb. Środki ochrony roślin zawierające w/w substancję mogą być zużyte do 4 stycznia 2022 roku, natomiast w sprzedaży mogą pozostać do 1 lipca 2021 roku.

Substancja czynna mankozeb wchodzi w skład środka ochrony roślin sprzedawanego jako Mancozeb 75 WG. Środek ten można stosować zapobiegawczo lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby. Jest to związek z grupy ditiokarbaminianów i jest przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych.

Jest to fungicyd przeznaczony do stosowania w uprawach pszenicy ozimej w zwalczaniu septoriozy pszenicy. Jest też używany w celu zwalczania alternariozy bądź zarazy ziemniaka. Mancozeb 75 WG jest również wykorzystywany z uprawach roślin z rodziny dyniowatych- ogórek, dynia, cukinia- w walce z agrofagami wywołującymi parch dyniowatych, antraknozę oraz mączniaka rzekomego. Środek ten znalazł zastosowanie z zwalczaniu chwościka w uprawach buraka czy marchwi, a także jest stosowany w zwalczaniu mączniaka rzekomego w uprawie sałaty, marchwi, pietruszki, roślin dyniowatych czy winorośli. W sadach jabłoniowych używany jest do zwalczania sprawcy parcha jabłoni, zaś w uprawach krzewów owocowych takich jak: agrest, porzeczka czarna, czerwona i biała jest stosowany na opadzinę liści, rdzę wejmutkowo-porzeczkową, białą oraz czarną plamistość liści. Mankozeb znalazł również zastosowanie w zwalczaniu alternariozy, antraknozy, askochytozy, czarnej plamistości, fuzaryjnej zgnilizny, mączniaka prawdziwego i rzekomego, rdzy, septoriozy, szarej pleśni oraz zgorzeli zgnilakowej na roślinach ozdobnych. Mancozeb 75 WG działa również hamująco na rozwój przędziorków.

Źródło: www.sad.24pl oraz www.gov.pl

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com