^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WIOSNA - UBEZPIECZ UPRAWY

huragan ubezpieczenie wiosną

 

Pomimo łagodnej zimy, która na szczęście nie przyniosła żadnych strat w uprawach – nie powinna zniechęcać rolników nie tylko do wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla upraw jarych i ozimych - tych, które oczywiście jesienią nie zostały ubezpieczone.15 marca ruszyła kampania różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują swoją pomoc.

W ofercie znajdują się 7 towarzystw ubezpieczeniowych w tym:

  • PZU SA
  • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
  • Concordia Polska –„TUW”
  • Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
  • InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance GROUP
  • TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
  • VEREINITE HAGELVERSICHERUNGVVaG,Oddział VH VVaG TUW w Polsce

Polisa z dopłatą – wiosną rolnicy z budżetową dopłatą do składki mogą ubezpieczyć następujące uprawy: zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, drzew i krzewów owocowych, truskawek, ziemniaków, buraków cukrowych oraz oślin strączkowych od: huraganu, powodzi, deszczu nawalnego, gradu, pioruna, lawiny, suszy oraz ujemnych skutków przezimowania.

Ubezpieczyciele oferują też możliwość wykupienia polisy od jednego ryzyka lub w pakietach poszczególnych upraw. Rolnikowi przysługuje także dopłata z budżetu państwa do wysokości 65% i określeniu przez ZUS stawki taryfowej nie przekrazającej 9%.

Wymienione towarzystwa przygotowały następujące oferty :

PZU - ubezpieczający budynki gospodarcze w ofercie znajdą zniżkę na ubezpieczenie w Pakiecie Wiosna – chroni ona przed skutkami gradu i przymrozków wiosennych. Oferowany jest Pakiet 5 Ryzyk- ochrona przed huraganem, uderzeniem pioruna, osunięcie ziemi - można ją rozszerzyć o ochronę przed skutkami suszy.

Wykupując ubezpieczenie w tym towarzystwie rolnicy nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat mogą liczyć na rozłożenie składki na raty a także przesunąć termin składki po żniwach.

TUW - proponuje możliwość ubezpieczenia upraw przed suszą w każdym z trzech poziomów franszyza redukcyjnej (bezwzględna lub bezwarunkowa, to kwota którą ubezpieczyciel potrąca z każdego odszkodowania) 20, 25 i 30 procent sumy ubezpieczenia.

Z doświadczenia jakie pokazały poprzednie  lata, dużym powodzeniem cieszą się ubezpieczenia na wiosnę upraw rolnych od ryzyka gradu i przymrozkami wiosennych, które „TUW” oferuję od pojedynczego ryzyka lub pakiecie kilku ryzyk – możliwość uzyskania dodatkowych zniżek.

CONCORDIA

- możliwość ubezpieczenie roślin przed gradem i przymrozkami wiosennymi, huraganem i deszczem nawalnym.

- wybrane owoce i warzywa można zabezpieczyć polisą zapewniającą ochronę w przypadku szkód liściowych, jak i jakościowych – w przypadku gradu.

VH POLSKA

- ubezpieczenia upraw z budżetową dotacją

- firma jest oddziałem dużego ubezpieczyciela działającego na terenie Niemiec, Włoszech czy Holandii.

- specjalizuje się w ubezpieczeniach upraw od gradu, przymrozków, huraganów, deszczu nawalnego, ujemnego przezimowania i ognia

- ubezpieczenia oferuje dla takich uprawa jak: zboża, kukurydza, oleiste, strączkowe buraki cukrowe i ziemniaki.

Zachęcam do ubezpieczenia naszych upraw wiosną myślę, że warto skorzystać z ofert, które proponują towarzystwa ubezpieczeniowe - mimo, że straty były znikome tego roku ale susza nadal trwa a nieprzewidywalna i gwałtowna pogoda daje się co roku we znaki więc warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Termin ostateczny na ubezpieczenie naszych upraw trwa do końca czerwca.

Źródło: „ Top Agar”- miesięcznik rolniczy