^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

AgroLIGA 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu AgroLIGA 2024

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu AgroLiga 2024. Na szczeblu wojewódzkim organizowany jest on przez nasz Ośrodek, zaś na szczeblu krajowym - przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Honorowy Patronat nad konkursem sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także - Prezes ARiMR, Prezes KOWR i Prezes KRUS. Patronat Medialny pełni Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO. Celem konkursu jest wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi 2024 w kategoriach: Rolnicy i Firmy.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Do rywalizacji nie mogą przystąpić Mistrzowie Krajowi wszystkich dotychczasowych edycji AgroLigi oraz Mistrzowie Wojewódzcy AgroLigi z lat 2019-2023.

Do Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie powinny wpływać zgłoszenia kandydatów w kategoriach Rolnicy i Firmy wyłącznie z terenu naszego województwa, do dnia 01 lipca 2024 roku.

Ogłoszenie wyników konkursu i nagrodzenie laureatów „Mistrz Wojewódzki” w obu kategoriach, odbędzie się 31 sierpnia 2024 r. podczas Otwarcia Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie.

Do kategorii Rolnicy można zaliczyć osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.)  powyżej średniej krajowej. W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo,  agroturystyka, itp.),  z której  uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z zasadniczej działalności rolniczej. W gronie laureatów nie mogą się znaleźć gospodarstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie. W tej kategorii nie mogą być też uwzględniane osoby, które nie mają ziemi i zajmują się wyłącznie obrotem płodami rolnymi.

Do kategorii Firmy można zaliczyć wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym (czyli na terenie danego województwa i ościennych) i zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środków produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn, pasz itp. Do kategorii Firmy zalicza się także wielkoobszarowe  gospodarstwa rolne, prowadzone przez właścicieli bądź dzierżawców i zatrudniające siłę najemną.

Przy wyborze Mistrza Wojewódzkiego w obu kategoriach Komisja Konkursowa bierze pod uwagę estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

Mistrzowie Wojewódzcy AgroLigi 2024 w kategoriach Rolnik i Firma zostaną zgłoszeni do tytułu Mistrza Krajowego AgroLigi 2024
Krajowy finał konkursu AgroLiga 2024 odbędzie się w II kwartale 2025 roku.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w konkursie o długoletniej tradycji. Prosimy przedsiębiorczych rolników i firmy z obszaru rolnictwa o zgłoszenie udziału w konkursie poprzez doradców ŚODR do 01 lipca 2024 roku.

Jan Jędryszczak

Opis wizytówki gospodarstwa lub firmy zgłoszonej do konkursu (w wersji elektronicznej) oraz odpowiednią ankietę należy przesłać do Działu Ekonomiki.

Osoby do kontaktu:

Oskar Juchnik 607 120 770, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

Andrzej Wudarczyk 515 275 906, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

Regulamin

Oświadczenie

Zgłoszenie Rolnik

Zgłoszenie Firma

logo

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com