^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
15
18
Data : sobota, 18 wrzesień 2021
19
20
21
23
25
26
27
28
29
30

Koncert urodzinowy Zespołu " Wrzosowianie "

W Poczesnej, w sobotę 8 listopada o godz. 18.00 w Hali Sportowej przy ul.Szkolnej 1 odbędzie się koncert z okazji 15-lecia istnienia zespołu "Wrzosowianie". Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Trochę historii.

Zespól Folklorystyczny "Wrzosowianie"powstał 18 czerwca 1998 roku z inicjatywy zarządu OSP we Wrzosowej.Głównym pomysłodawcą  Zespołu był Zbigniew Kołodziej. Wspólnie z Anną Jaśkiewicz - muzykiem, postanowili stworzyć grupę folklorystyczną. W tym celu odbyły się przesłuchania instruktorów przed komisją. Na tym spotkaniu pojawiła się choreograf pani Justyna Wilk, która została zaangażowana do pracy. Na posiedzeniu Zarządu OSP Wrzosowa został zgłoszony wniosek o utworzeniu Zespołu, gdzie Zarząd wyraził zgodę. Początkowo była to grupa około trzydziestoosobowa, opiekunami zostali:  Marian Kołodziej – kierownik Justyna Wilk – instruktor tańca 

Anna Jaśkiewicz – instruktor śpiewu i akompaniator.

Przyjęcie nazwy „Wrzosowianie” wynikało z chęci podkreślenia więzi z rodzinną ziemią i miejscowością, jak również zaznaczenia, iż większość członków Zespołu pochodziło z Wrzosowej i okolic. Zespół zgromadził w swoich szeregach dzieci i młodzież z Wrzosowej i okolic chcących kultywować piękno ojczystego folkloru, pracując w dwóch grupach wiekowych. Siedzibą Zespołu została remiza OSP we Wrzosowej. Na tle innych grup folklorystycznych z regionu, a nawet Polski, „Wrzosowianie” prezentują bogaty program, mający nie tylko wysokie walory artystyczne, ale także porywający publiczność barwnością, dynamiką i rozmachem. Droga do tego poziomu, jaki prezentuje Zespół obecnie, była długa i niełatwa. Obecnie Zespół Folklorystyczny "Wrzosowianie" działa przy Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Siedzibą Zespołu jest remiza OSP we Wrzosowej. Patronat nad Zespołem sprawuje Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma.

1

wrzosowianie web-720x540