^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
5
6
Data : piątek, 6 wrzesień 2019
7
9
10
16
22
29
30

Relacja ze szkolenia dla rolników z gminy Mykanów

IMG 20191204 100723 kopia

W dniu 4 grudnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się szkolenie zorganizowane przez Urząd Gminy Mykanów i Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Podczas spotkania zostały omówione tematy dotyczące rolnictwa.
Pierwsze wystąpienie dotyczyło wymagań jakie trzeba spełnić aby skorzystać z Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie.Temat został omówiony przez pracownika Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Gliwicach.
Następnie rolnicy zostali zapoznani z obowiązkowymi ubezpieczeniami upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz z możliwością wsparcia systemu ubezpieczenia środkami publicznymi. Uczestnicy szkolenia zostali poinformowali o konsekwencjach braku dopełnienia obowiązku ubezpieczenia. Temat został omówiony przez pracownika Urzędy Gminy.
Kolejny temat szkolenia – Procedury szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej został omówiony przez pracownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jakie zjawiska są uznawane za klęskę, w jakiej formie zgłosić wystąpienie klęski. Dużo emocji budziła wśród rolników procedura dotycząca szacowania szkód spowodowanych przez suszę. Rolnicy zostali również poinformowani o formach pomocy dla poszkodowanych gospodarstw rolnych przez klęski.
Tematem zamykającym szkolenie było BHP w gospodarstwie rolnym. Pracownik Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie zwrócił uwagę rolników w jaki sposób mogą poprawić bezpieczeństwo w swoim gospodarstwie. Wystąpienie zakończyło się testem sprawdzającym wiedzę rolników z zakresu bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Rolnicy, którzy uzyskali największą ilość punktów w wypełnianym teście otrzymali nagrody.