^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Matka Boska Kodeńska

DSC00427

Kiedy w czasie urlopu trafimy w wyjątkowe miejsce, to warto je uwiecznić. Miałem szczęście „zabłądzić” na Podlasiu nad Bugiem do Sanktuarium Matki Boskiej Kodeńskiej. Mała miejscowość z klasztorem Ojców Oblatów MN, na granicy z Białorusią.

Największym skarbem jest obraz Matki Boskiej Kodeńskiej – Królowej Podlasia. Historia obrazu jest mocno kryminalna : Mikołaj Sapieha, budując kościół w Kodniu zachorował, będąc człekiem bardzo pobożnym / pseudonim Pius /, udał się do Rzymu z pielgrzymką do papieża Urbana VIII, aby modlić się o zdrowie i siły. W kaplicy św. Piotra w Rzymie wisiał obraz Madonny de Guadelupe namalowany przez samego św. Augustyna w VI w. na wzór Matki Boskiej dłuta ewangelisty św. Łukasza, do którego modlił się Mikołaj. Po audiencji u papieża, kiedy stwierdził, że siły mu wróciły, postanowił zabrać obraz i powiesić go w nowo budowanym kościele, jako wotum wdzięczności za wrócone zdrowie. Wpadł niestety w nowe kłopoty, bo papież go ekskomunikował. Po latach jednak kara została cofnięta i obraz mógł pozostać w Polsce / niestety musiał Mikołaj Sapieha zerwać obrady sejmu /. Dzięki tym zawirowaniom możemy podziwiać obraz do dziś. Jest namalowany w ten sposób, aby Matka Boska z każdej strony patrzyła nam w oczy. Odsłonięcie obrazu następuje o godzinie 10:00,

Zasłonięcie o 18:00. Ojcowie Oblaci opiekują się licznymi pielgrzymkami do Kodnia, mają świetną bazę noclegową i doskonałą jadłodajnię. Polecam to miejsce ciekawym i chcącym się pomodlić.

DSC00420DSC00431DSC00424

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com