^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

„Innowacyjne technologie w przetwórstwie sadowniczym - produkcja cydru szansą dla rolników woj. śląskiego”

loga sir bez

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

jabłka

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie informuje, że w dniach 18 -20.06.2018r. odbędzie się wyjazd studyjny do województwa lubelskiego pod nazwą „Innowacyjne technologie w przetwórstwie sadowniczym- produkcja cydru szansą dla rolników woj. śląskiego”

Projekt będzie realizowany w ramach Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i Na Obszarach Wiejskich. W perspektywie finansowej na lata 2014-2020 bardzo duży nacisk został położony na innowacyjność w działalności rolniczej i pozarolniczej. Wprowadzanie innowacji produktowych, procesowych i marketingowych pozwala na szybszy rozwój gospodarstw i firm poprzez m.in. zwiększenie wydajności, konkurencyjności, obniżenia kosztów produkcji, możliwości wejścia na nowe rynki. Sam temat innowacyjności jest czymś nowym, coraz bardziej popularnym i propagowanym. Dlatego trzeba zaznajamiać rolników z tematem innowacji, wskazać innowacyjne rozwiązania, czasem proste i mało kosztowne jeśli chodzi o wdrożenie. Trzeba również pokazać korzyści jakie niesie wdrożenie innowacji.
Celem operacji- jest zapoznanie uczestników wyjazdu studyjnego z funkcjonowaniem sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, zagadnieniem innowacji w rolnictwie, możliwościami praktycznego zastosowania przedstawianych rozwiązań, nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy potencjalnymi uczestnikami przyszłych grup operacyjnych oraz przedstawienie dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w gospodarstwach zajmujących się produkcją sadowniczą.
Uczestnicy wyjazdu studyjnego odbędą wizytę w LODR w Końskowoli, wysłuchają wykładu na temat: „ Innowacyjnych technologii w sadownictwie” na Uniwersytecie w Lublinie, zapoznają się z tematyką w zakresie innowacyjnych rozwiązań w technologiach sadowniczych, przechowalnictwie, sortowaniu, pakowaniu i chłodzeniu owoców, sprzedaży i marketingu. Innowacji w zakresie produkcji, technologii cydru, doboru odmian oraz zagadnień organizacyjno- prawnych.
Projekt realizowany jest w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com