^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

Dożynki Miejskie w Jaworznie

       W niedzielę 28 sierpnia na Rynku w Jaworznie odbyły się Dożynki Miejskie. Tegoroczne święto plonów rozpoczęła uroczysta Msza Święta dziękczynna w Kolegiacie Św. Wojciecha i Katarzyny. Po Mszy Świętej odbył się uroczysty przemarsz uczestników z udziałem orkiestry dętej na jaworznicki Rynek. Tam odbył się ceremoniał dożynkowy, który rozpoczęło  wręczenie chleba przez starostow dożynek - Katarzynę i Mateusza Jarzynków prezydentowi miasta Pawłowi Silbertowi, następnie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Prezydent podziękował rolnikom za trud codziennej pracy i wręczył im wyróżnienia.

       W części artystycznej wystąpiły zespoły śpiewacze z terenu miasta, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy ogród działkowy oraz najładniejszy wieniec dożynkowy i wręczenie nagród zwycięzcom.

       W trakcie uroczystości odbywała się degustacja chleba i wypieków, można było obejrzeć wystawy: wieńców dożynkowych, płodów rolnych, maszyn rolniczych, Jaworznickiego Kola Pszczelarzy, Jaworznickiego Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza oraz Koła Łowieckiego "Kozioł" w Jaworznie.

        Uroczystości dożynkowe zakończyła zabawa taneczna z zespołem Volmix, grającym muzykę biesiadną.

 

DSC 0239

DSC 0250

 

DSC 0251

 

DSC 0237

DSC 0233