^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego to coroczny, otwarty konkurs, którego celem jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej, wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, podnoszenie świadomości społecznej w zakresie kształtowania przestrzeni, a także promocja projektantów tworzących wysokiej jakości rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne. Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy z katowickimi oddziałami Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Na tegoroczną, 16 edycję konkursu zgłoszono 32 realizacje zlokalizowane na terenie 24 gmin.

Internauci docenili Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera i uznali go za Najlepszą Przestrzeń Publiczną 2015 roku w województwie śląskim. W internetowym głosowaniu „GEOsfera” była bezkonkurencyjna i uzyskała ponad 4 tys. punktów.

Sadowa Góra to nieczynny kamieniołom. W ramach pierwszego etapu projektu GEOsfera został zagospodarowany teren o powierzchni ośmiu hektarów. Do końca 2013 roku wykonano szlaki spacerowe, punkty widokowe, grilowisko, mały amfiteatr - "gawędzarnię", plac zabaw, pawilon riplemarków, salę dydaktyczną, staw, zegar pór roku, stację meteorologiczną, wrzosowisko, pseudomakię i ogród sensoryczny – jeden z największych w Europie. Ogółem posadzono tu ponad czterdzieści tysięcy roślin.

2013-10-24 14-24-16-398593 1000x