^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

Kolejna zagroda z woj. śląskiego w OSZE

nog

 

Od wczoraj do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych dołączyło kolejne gospodarstwo. Należy do Państwa Anety i Marcina Nogowczyków i przyjęło nazwę "U Źródeł ". Gospodarstwo położone jest na jednej z wiślańskich grap, skąd roztacza się przepiękny widok na Wisłę, okoliczne góry, lasy i łąki. Jak mówią gospodarze „Tu biją nasze źródła -dosłownie bo korzystamy ze strumienia  wypływającego z naszego lasu, a z nieodległej  (góralską miarą – przyp.BF 😊) Baraniej wypływa królowa polskich rzek. Ten teren ukochali i tu gazdowali nasi przodkowie - i to są źródła naszej góralszczyzny”

nogowcz

To miejsce to też źródło wspaniałych inspiracji do zabawy, wycieczek czy warsztatów. Okolica jest przepiękna i każdy znajdzie coś dla siebie. Niedaleko uzdrowiskowy Ustroń z Równicą i Czantorią, miasto Wisła ze sławnym deptakiem, Muzeum, skocznią czy prezydenckim Zameczkiem oraz licznymi imprezami folklorystycznymi. A "zaraz za" Kubalonką sławna Trójwieś (Koniaków - Istebna - Jaworzynka) zaś za Salmopolem już Szczyrk z licznymi trasami zjazdowymi.
Doskonały teren do górskich wędrówek, suszowania na stokach, spotkań z historią, tradycją  i przyrodą a może i chwilą refleksji nad wpływem świata na nas i naszego na świat,

Zaczerpnijmy więc z tego źródła

9

Gospodarstwo posiada bazę noclegową dla 20 osób, pokoje znajdują się zarówno w budynku właścicieli jak i w odrębnym domku w ogrodzie. W starym sadzie, z którego roztacza się piękny widok plac zabaw z wykorzystaniem pomysłów "naszych dziadków", tuż obok warzywnik i niewielkie herbarium.

9a

Na potoku mały staw retencyjny obsadzony zróżnicowaną roślinnością  - miejsce życia i wodopój licznej fauny. Za pasem łąk i pól własny 4 hektarowy las . W stodole przygotowywane jest miejsce do ekspozycji starych maszyn i urządzeń. Sala szkoleniowa z wyposażeniem multimedialnym urządzona jest w dawnym warsztacie stolarskim, gdzie pozostało jeszcze kilka pamiątek. Goście mają tu możliwość wspólnego zbierania roślin na tradycyjną mieszankę owocowo - ziołową czyli „zieliny” i wspólnego muzykowania.

9zi

9aa

W Zagrodzie realizowane są następujące programy edukacyjne :

  1. Nasze gazdowanie
  2. Gęgę i muu  - czyli o zwierzętach mieszkających w naszym gospodarstwie
  3. Kolorowy talerz
  4. Tajemnicza kropla wody

 99

W stosownym czasie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tego pięknego miejsca

Aneta i Marcin Nogowczyk

43-460 Wisła ul. Reymonta 15
Telefon: 662 084 250

e-mail : ugazdy.wisłTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa: www.ugazdy.wisła.pl

 

PS.

Gospodyni doskonale gotuje i piecze, a jak pięknie podaje dania można zobaczyć na stronie i zaczerpnąć do własnego garnirowaniamniam