^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

XIII Folkloriada Jurajska „STARODAWNE I BLISKIE CZASY”

folk

Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju we współpracy ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza na XIII Folkloriadę Jurajską pt. "Starodawne i bliskie czasy", która odbędzie się 03-04.08.2019r. w Amfiteatrze Żarki Letnisko - Gmina Poraj. To wydarzenie realizujące zadania z zakresu twórczości ludowej i tradycji kulinarnych, a także uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło oraz unikatowe zjawiska lokalnego i regionalnego folkloru wiejskiego i miejskiego.

Pierwszego dnia odbędzie się Przegląd Zespołów Folklorystycznych w kategoriach: Zespoły Śpiewacze i Zespoły Obrzędowe, a drugiego dnia Festiwal Kapel Podwórkowych, na który licznie zjeżdżają się głównie zespoły i kapele z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jednakże konkurs otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych uczestników. Konkursom muzycznym towarzyszą dodatkowo dwa inne konkursy: Konkurs Rękodzieła Ludowego i Konkurs Kulinarny pt. "Jurajskie Smaki", których finał i wręczenie nagród odbywa się drugiego dnia. Wydarzeniu towarzyszyć będą: pokonkursowa Wystawa Rękodzieła Ludowego, Targi Sztuki Ludowej. Folkloriada Jurajska "Starodawne i bliskie czasy", została zainicjowana na potrzeby społeczności lokalnych i regionalnych, dla których ważne jest dziedzictwo kulturowe. Celem przedsięwzięcia jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym, szacunek dla dorobku kulturowego poprzednich pokoleń jest podstawą budowania tożsamości, a wartością nadrzędną staje się odwoływanie do tradycji środowiskowych oraz tradycji różnych grup społecznych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy GOK w Poraju, nr tel. 34/ 314 55 48, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.gokporaj.pl.

W załącznikach regulaminy oraz karty zgłoszeń:

1. Konkurs Rękodzieła Ludowego

Regulamin Rękodzieła Ludowego

Karta zgłoszeniowa

2. Przegląd Zespołów Folklorystycznych

Regulamin Przeglądu Zespołów Folklorystycznych

Karta zgłoszeniowa

3. Konkurs Kulinarny "Jurajskie Smaki"

Regulamin Konkursu Kulinarnego

Karta zgłoszeniowa

4. Festiwal Kapel Podwórkowych

Regulamin Festiwalu Kapel Podwórkowych

Karta zgłoszeniowa

5. Targi Sztuki Ludowej

Karta zgłoszeniowa