^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

„Innowacyjne technologie w przetwórstwie sadowniczym - produkcja cydru szansą dla rolników woj. śląskiego”

loga sir bez

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

jabłka

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie informuje, że w dniach 18 -20.06.2018r. odbędzie się wyjazd studyjny do województwa lubelskiego pod nazwą „Innowacyjne technologie w przetwórstwie sadowniczym- produkcja cydru szansą dla rolników woj. śląskiego”

Projekt będzie realizowany w ramach Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i Na Obszarach Wiejskich. W perspektywie finansowej na lata 2014-2020 bardzo duży nacisk został położony na innowacyjność w działalności rolniczej i pozarolniczej. Wprowadzanie innowacji produktowych, procesowych i marketingowych pozwala na szybszy rozwój gospodarstw i firm poprzez m.in. zwiększenie wydajności, konkurencyjności, obniżenia kosztów produkcji, możliwości wejścia na nowe rynki. Sam temat innowacyjności jest czymś nowym, coraz bardziej popularnym i propagowanym. Dlatego trzeba zaznajamiać rolników z tematem innowacji, wskazać innowacyjne rozwiązania, czasem proste i mało kosztowne jeśli chodzi o wdrożenie. Trzeba również pokazać korzyści jakie niesie wdrożenie innowacji.
Celem operacji- jest zapoznanie uczestników wyjazdu studyjnego z funkcjonowaniem sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, zagadnieniem innowacji w rolnictwie, możliwościami praktycznego zastosowania przedstawianych rozwiązań, nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy potencjalnymi uczestnikami przyszłych grup operacyjnych oraz przedstawienie dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w gospodarstwach zajmujących się produkcją sadowniczą.
Uczestnicy wyjazdu studyjnego odbędą wizytę w LODR w Końskowoli, wysłuchają wykładu na temat: „ Innowacyjnych technologii w sadownictwie” na Uniwersytecie w Lublinie, zapoznają się z tematyką w zakresie innowacyjnych rozwiązań w technologiach sadowniczych, przechowalnictwie, sortowaniu, pakowaniu i chłodzeniu owoców, sprzedaży i marketingu. Innowacji w zakresie produkcji, technologii cydru, doboru odmian oraz zagadnień organizacyjno- prawnych.
Projekt realizowany jest w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.