^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
23
24
25
26
29
30
31

Słowiańska Noc Zakochanych

Na terenie kompleksu - sportowego „Orlik”przy zbiorniku wodnym w Koziegłowach odbyła się Słowiańska Noc Zakochanych zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy - Jacka Ślęczki.

W ramach imprezy odbyły się konkursy na najpiękniejszy wianek, na strój świętojański oraz pod hasłem Dziwy i Słowiańskie Baje. Można było się zapoznać z tajnikami wyrobu witraży, wyplatania wianków czy osikowego rękodzieła. Swój obóz rycerski rozstawiły Drużyna Drogosława i Milites Christi. Nie zabrakło też Salonu Czarciej Urody. Strażacy ze Starej Huty zorganizowali natomiast przejażdżki wodne łodzią szkoleniowo-ratowniczą. Odbyły się występy Formacji „Pokusa”, KGW „Lgoczanki” i Kapeli Biesiadnej z Choronia. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Stasiak.

O godz. 21 Burmistrz Jacek Ślęczka uroczyście zapalił efektowne ognisko. Przy płonącym ogniu rozegrało się widowisko w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Złoty Kłos”, Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca Koziegłowy oraz Jambomaniaków. O godz. 23 rozpoczęło się natomiast szukanie magicznego kwiatu paproci, a pół godziny później odpalono fajerwerki.

Nie zabrakło chętnych do uczestnictwa w zabawie tanecznej, do której przygrywał zespół Solaris.

DSC 0638

DSC 0608noc

Źródło: MGOPK Koziegłowy