^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Pomoc dla gospodarstw dotkniętych klęską suszy

       W związku z klęską suszy, która praktycznie objęła już cały kraj, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki podczas konferencji prasowej w dniu 12 sierpnia br. przedstawił formy pomocy dla poszkodowanych producentów rolnych.

„Minister Sawicki zapowiedział dodatkową pomoc, ponad standardowe warunki, poszkodowanym rolnikom. - Będziemy się starali uruchomić pomoc socjalną, w postaci dopłat do hektara. Będzie ona przysługiwała tym rolnikom, których gospodarstwa odnotowały straty powyżej 30% średniej produkcjiz trzech ostatnich lat. Dodatkowo występujemy do Komisji Europejskiej z programem w sprawie pomocy dla producentów bydła mlecznego i wołowiny ze względu na ubytki pasz - poinformował Marek Sawicki

 

logo-mrirw

          Szef resortu rolnictwa przypomniał, że zmieniona została ustawa o ubezpieczeniu upraw i zwierząt gospodarskich poprzez zwiększenie dopłat z budżetu państwa do składek ubezpieczeniowych z 50% do 65%. Ponadto w parlamencie zgłoszony zostanie projekt powrotu do ubezpieczeń pakietowych. Minister zapowiedział również, że przedłoży rządowi propozycję rozpoczęcia od przyszłego roku realizacji narodowego Programu Małej i Średniej Retencji.

Z zebranych, cząstkowych szacunków wynika, że najwięcej poszkodowanych gospodarstw znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim 41,6 tysięcy, w województwie mazowieckim blisko 30 tysięcy i ponad 7 tysięcy w województwie podlaskim - poinformował minister, który jednocześnie podkreślił, że są to dane cząstkowe, a pełniejsza informacja będzie po 20 sierpnia”.

wykorzystano fragmenty informacji zamieszczonej na stronie www.arimr.gov.pl

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com