^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Nowa publikacja - "Ochrona roślin rolniczych. Zwalczanie chorób, szkodników i chwastów. Program na 2015 rok".

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją: "Ochrona roślin rolniczych. Zwalczanie chorób, szkodników i chwastów. Program na 2015 rok".

Książka, licząca sobie 368 stron, zawiera usystematyzowany spis środków ochrony roślin rolniczych oraz szczegółowe zalecenia dotyczące ochrony przed chorobami, szkodnikami i chwastami zarejestrowane dla następujących gatunków: pszenica ozima i jara, pszenżyto ozime i jare, jęczmień ozimy i jary, owies, żyto, rzepak ozimy i jary, ziemniaki, kukurydza oraz buraki cukrowe.

Publikacja ma za zadanie pomóc rolnikom w przygotowaniu autorskich programów ochrony roślin zgodnych z zasadami Integrowanej Ochrony. Program ochrony roślin rolniczych 2015 został opracowany przez wydawnictwo na podstawie etykiet – instrukcji stosowania środków ochrony roślin zarejestrowanych i dopuszczonych do obrotu handlowego w Polsce zgodnie z rejestrem z dnia 16 I 2015 r.

W książce znajdują się ponadto artykuły redakcyjne przypominające podstawowe zasady bezpiecznego i skutecznego stosowania chemicznych środków ochrony roślin, opracowane przez naukowców z Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Omówiono także aktualne problemy związane z ochroną upraw przed szkodami powodowanymi przez zwierzęta leśne.03

Publikacja ukazała się nakładem oficyny Wydawniczej Oikos.

Zawartość Programu w formie ebooka można zobaczyć tutaj: http://ebook.oikos.net.pl/ochrona-roslin-rolniczych-2015/#ochrona-roslin-rolniczych-2015/page1

Więcej informacji także na stronie http://ochronaroslin.info/

Z poważaniem

Anna Kurek
tel. kom.: +48 609 932 063
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com