^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Poseł Ziemi Częstochowskiej, Szymon Giżyński nowym wiceministrem rolnictwa

Szymon Stanisław Giżyński, poseł na Sejm RP IV, V, VI i VII kadencji został nowym wiceministrem rolnictwa. W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego akt powołania wręczył mu 3 lipca minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Jak podaje resort – obszarem działania nowego wiceministra będą m.in. sprawy związane z bezpieczeństwem żywności.

Ze sprawami polskiego rolnictwa Szymon Giżyński związany jest od dawna. Od 2001 roku jest nieprzerwanie członkiem sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tworzył i w latach 2000-2001 kierował Śląskim Oddziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.szymon gizynski

Szymon Giżyński konsekwentnie dąży do podniesienia prestiżu i rangi Częstochowy oraz regionu. W latach 1997-1998 był wojewodą częstochowskim. Dla mieszkańców Ziemi Częstochowskiej znany jest przede wszystkim jako organizator życia gospodarczego. W 1988 r. założył i był pierwszym prezesem Częstochowskiego Towarzystwa Gospodarczego, a w latach 2002-2007 wiceprezydentem samorządowej Izby Przemysłowo - Handlowej w Częstochowie. Przyczynił się m.in. do utworzenia w Częstochowie, a nie w Katowicach regionalnych struktur Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. Twitter / MRiRW

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com