^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

SKOŃCZYĆ Z PLAGĄ DZIKÓW – AKCJA „top agrar Polska”

top agrarPopulacja dzików w naszym kraju rozrosła się w ciągu ostatnich lat do niespotykanych rozmiarów. Skutki nadmiernego pogłowia tych zwierząt odczuwają przede wszystkim rolnicy. Zbuchtowane pola, łąki i silosy z paszami objętościowymi – to codzienność we wszystkich regionach kraju. Za szkody wyrządzone przez zwierzęta w uprawach rolnych nie można doprosić się godziwych odszkodowań. Coraz częściej spory na linii rolnik – myśliwy, rozstrzygać trzeba w sądzie, co trwa miesiącami i latami.

Dziki to także problem hodowców trzody chlewnej – przywleczony przez nie ASF dobija i tak nierentowną produkcje świń.

            Redakcja miesięcznika „top agrar Polska” podjęła w związku z powyższym inicjatywę wystąpienia do Premier Beaty Szydło, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela, Ministra Środowiska Jana Szyszko, w której domagamy się zwiększenia odstrzału dzików nie tylko w strefie zagrożenia ASF, ale także w pozostałej części kraju. W załączeniu przesyłamy listę poparcia naszej akcji. Razem możemy pomóc rolnikom rozwiązać ten palący problem.

LISTA POPARCIA

            LISTY POPARCIA akcji prosimy przesłać do dnia 30 czerwca br. na adres:

„top agrar Polska, ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań

tel.(61)869 06 60; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karol Bujoczek

Redaktor Naczelny

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com