^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  

Zaloguj

"SZKOŁA Z KLIMATEM"- KONKURS DLA MIEJSKICH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Zagadnienia dotyczące ochrony środowiska oraz zmian klimatycznych są poruszane nie tylko w kręgach osób dorosłych, ale także wśród przedstawicieli młodszego pokolenia. Stąd też, aby zachęcić do rozważań na temat zmian klimatycznych już po raz drugi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) ogłosił końcem ubiegłego roku rozpoczęcie II edycji ogólnopolskiego konkursu pn. „Szkoła z klimatem”.

Konkurs ten przeznaczony jest dla miejskich szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest uświadomienie czym są zmiany klimatyczne i jakie stwarzają zagrożenia oraz w jaki sposób można te zmiany łagodzić poprzez podejmowanie odpowiednich działań. Zgodnie z regulaminem konkursowym uczestnikami Konkursu mogą być zespoły projektowe uczniów (maksymalnie do 20 osób lub jedna klasa), pod kierownictwem opiekuna/ nauczyciela. Uczestnicy muszą być uczniami jednej szkoły w ramach klas w szkołach ponadpodstawowych, a ich zadaniem jest stworzenie Mini Planu Adaptacji do Zmian Klimatycznych dla swojej szkoły i jej najbliższego otoczenia. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne i dobrowolne, a nadsyłanie wniosków konkursowych możliwe jest w terminie od 01.12.2021 do 24.06.2022r.

Zgłoszenia można wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie.

Szkoły, które zostaną wyróżnione we wspomnianym konkursie otrzymają nagrody pieniężne.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie konkursowym oraz na stronie www.gov.pl w części poświęconej na informacje z NFOŚiGW.

szkola z klimatem

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com