^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

PRZEGLĄD TRAW OZDOBNYCH

Trawy ozdobne to rośliny nie wymagające zbyt wiele uwagi. Doskonale sprawdzają się w ogrodach i na tarasach. W ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności. Wykorzystuje się je zarówno  w jedno gatunkowych nasadzeniach, jak również w kompozycjach z innymi roślinami.
Trawy ozdobne tworzą niebanalne kompozycję w odcieniach nie tylko zieleni. Mogą stanowić ozdobny element ogrodu również w zimie. 

Imperata cylindryczna ‘Red BaronimperataUwagę przyciągają jej czerwono- purpurowe liście. Odmiana dorasta do 50cm, rozrasta się powoli. Pokrój rośliny jest wyprostowany. W naszych warunkach klimatycznych imperata cylindryczna nie zakwita.

Turzyca Morrowa ‘Irish Green’

morrowaJest to zimozielona trawa, tworząca gęste kępy. Kwitnie od kwietnia do maja, wytwarzając beżowe kłosy. Osiąga do 50cm, liście mają lekko przewisający pokrój.

Ostnica cieniutka ‘
Pony Tails’

ostnicaTrawa dorasta do 30cm wysokości. Kwitnie od końca czerwca tworząc beżowe kwiatostany, które wraz z liśćmi pięknie falują na wietrze.

Turzyca ceglasta ‘Prairie Fire’


ceglastaTo zimnoozielona trawa jej liście przechodzą w pomarańczowo-rudy kolor, najintensywniejsze wybarwienie osiągają jesienią. Osiąga ok. 45 cm wysokości. 


Zdjęcia: Paulina Barabasz

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com