^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

„WOLONTARIAT PO ŚLĄSKU”

 aa

Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych województwa śląskiego realizuje projekt z FIO "wolontariat po śląsku .#fio2020 #dobrepraktyki .

W ramach zadania Stowarzyszenie pragnie połączyć promocję aktywności społecznej i wiedzy związanej z aktywnością obywateli i wolontariatem. Współpracujące ze stowarzyszeniem gospodarstwa zorganizują warsztaty, podczas których uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat kultury materialnej wsi, rękodzieła, twórczości ludowej czy domowej produkcji żywności. Gospodarze będą w tym czasie opowiadać jak włączenie się w życie społeczności lokalnych i działalność w stowarzyszeniu zmieniła ich życie i jak wpływają na swoje środowisko. Następnie zorganizowane zostaną warsztaty wiedzy o wolontariacie gdzie będą poruszane kwestie prawne i praktyczne takiej działalności obywateli.

Celem projektu jest przeprowadzenie eksperymentu polegającego na sprawdzeniu czy połączenie działań praktycznych, doświadczenia i wiedzy o wolontariacie zainspiruje społeczności lokalne do większego udziału w życiu wspólnoty, a także podejmowaniu działań wolontariackich.
Dodatkowo celem szczegółowym projektu jest promocja idei wolontariatu wśród mieszkańców woj. śląskiego, a także wzrost ilości podjętych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej na terenach wiejskich woj. śląskiego.

Projekt to nie jedyna aktywność Zagród i Gospodarstw Edukacyjnych województwa śląskiego. Serdecznie zapraszamy do zobaczenia co i w jaki sposób oferują nam właściciele.

A oferta jest naprawdę bardzo zróżnicowana i interesująca

 

www.zagroda-edukacyjna.pl

www.gospodarstwaedukacyjne.pl

nza

 

aaanogowczuz3

zdjęcia : Niezłe Ziółka Mikołów, UŹródeł Wisła