^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Jubileusz 90 Lecia Nadania Sztandaru dla KGW "Ziemianki" z Koziegłów

Koło Gospodyń Wiejskich "Ziemianki" z Koziegłów świętowało 4 listopada 90-lecie nadania sztandaru. Sztandar ufundowany został w 1932 roku. Jubileusz odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru, który przetrwał II wojnę światową schowany w dzwonnicy koziegłowskiego kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Po wojnie zaopiekowała się nim Maria Chachulska, która zabrała go do swego domu. Po jej śmierci, córka - Zofia Kupczyk przekazała sztandar wraz z aktem poświęcenia przewodniczącej KGW "Ziemianki", Zofii Noszczyk. To dzięki jej inicjatywie i wsparciu sponsora, sztandar odrestaurowano.

Podczas piątkowej uroczystości jej uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą historii Ziemianek. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka podziękował wraz z Sekretarzem GiM Koziegłowy Krzysztofem Bąkiem za pielęgnowanie przez Ziemianki ludowych tradycji i życzył, by jak najdłużej były one przez KGW kontynuowane. Kolejne życzenia złożyli: Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk (wraz z wicestarostą Mariuszem Morawcem), w imieniu Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej - Daniel Wróbel - kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie, w imieniu Posła na Sejm RP Mariusza Trepki - Agata Borkowska. Przekazali je także: kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Monika Stemplowska wraz z Iwoną Chmurzewską, dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja, była dyrektor MGOPK Teresa Żarska, przedstawicielki KGW Nowowsianki i inni.

W części artystycznej wystąpili: KGW Lgoczanki, KGW Cynków, KGW Nowowsianki, Zespół Regionalny "Złoty Kłos" ze Starej Huty, KGW Mysłowianki oraz KGW Ziemianki.

Źródło i foto: UGiM Koziegłowy.

Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 2Zdjęcie 1 ZiemiankiiZdjęcie 3

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com