^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Projekty KSOW

Śląska Konferencja dla hodowców bydła mlecznego i mięsnego oraz producentów mleka w dobie pandemii COVID-19

Śląska Konferencja dla hodowców bydła mlecznego

i mięsnego oraz producentów mleka

w dobie pandemii COVID-19

b1

Tradycyjnie jak co roku, ale w rygorystycznie, w zmienionej formule pandemicznej , zgodnie z obowiązującymi przepisami i zaleceniami Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował bardzo udaną branżową konferencje- spotkanie zawodowe, które odbyło się 16 marca 2021 w ŚODR Mikołowie.

b2

Konferencja dotyczyła aktualnych problemów chowu i hodowli bydła „Nowoczesne technologie w chowie i hodowli bydła, żywienie, rozród, zarządzanie stadem, profilaktyka weterynaryjna, dobrostan, produkcja mięsa wołowego wysokiej jakości w dobie pandemii COVID-19”

b3

Konferencja jako-spotkanie zawodowe odbyło się w reżimie sanitarnym – obowiązkowe były maseczki, dystans 1,5-2,0 m. także inne obostrzenia (w kontekście obowiązujących w tym zakresie przepisów prawnych: wymagań, zaleceńi warunków prowadzenia działalności) dla szkoleń spełniających przesłanki spotkań zawodowych – przy poszanowaniu aktualnych zasad organizowania spotkań zawodowych.

b4

Organizatorzy konferencji-spotkania zawodowego zadbali o obowiązkowe potwierdzenie zgłoszenia uczestnictwa - włącznie do 15 marca 2021 w celu ankietyzacji stanu zdrowotnego, rejestracji i zachowania właściwego reżimu sanitarnego spotkania zawodowego.

b13

W konferencji-spotkaniu zawodowym, po pozytywnej weryfikacji pandemicznej uczestniczyło 28 rolników, czołowych hodowców i producentów bydła, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

b14

Konferencje otwierał Dyrektor Oddziału w Mikołowie Radosław Sroka, który w swoich wystąpieniach przywitał rolników i zaproszonych gości oraz wygłosili słowo wstępne o działalności i pracach Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

b15

Organizatorem i moderatorem konferencji był Dział Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa.

b16

W trakcie konferencji wygłoszono interesujące i stojące na bardzo wysokim poziomie merytorycznym wykłady, których streszczenie i wybrana problematyka zostanie zaprezentowana w kolejnych miesiącach na łamach miesięcznika Śląskich Aktualności Rolniczych ŚODR w Częstochowie.

b6

  • Nowoczesne rozwiązania technologiczne w produkcji mleka, prezentacja, wyniki produkcyjne i ekonomiczne w pełni zrobotyzowanej obory, innowacyjne maszyny, urządzenia, sprzęt oborowy, wozy paszowe.

Marek Handydraj – / WesfaliaSilesia – Autoryzowany Dealer GEA /

b7

Michał Szymankiewicz /BVL Wozy Paszowe GEA Farm Technologies Sp. z o.o./

b8

Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania zarządzania i monitoringu stada bydła mlecznego dotyczące : zdrowotności, wykrywania ruji , porodów.

b9

Robert Karst - / e-stado /

  • Finansowanie Inwestycji Rolniczych. Oferta promocyjna Banku BNP Paribas w ramach kampanii Agro Ofensywa 2021 dla hodowców bydła i producentów mleka.

Dorota Dziubek - / BNP Paribas /

b10

  • Oszczędności w gospodarstwie po wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań odnawialnych źródeł energii.    

Mateusz Pieroński - / Edison Energia S.A./

b11

  • Dobrostan krów. Oferta ŚODR w Częstochowie dla śląskich hodowców bydła i producentów mleka. Prezentacja szczegółowych warunków przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Dobrostan zwierząt” objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich w roku 2021-2022. Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrofMagdalena Swadźba-Karbowy - / ŚODR w Częstochowie /
  • b5
  • Bioasekuracja – podstawa efektywnej hodowli.

                        Krzysztof Polowczyk - / Smart Nanotechnologies /

b12

  • Rola i znaczenie prozdrowotne włókna w żywieniu cieląt.

Adriana Jaroszek, Rafał Borkowski - / Rettenmaier /

b17

Celem edukacyjnym zorganizowanej konferencji 16 marca br. w ŚODR w Oddziale w było stworzenie podstaw dla lepszego zorientowania się rolników w subtelnej problematyce i wielkiej sztuce, jakiej niewątpliwie jest prowadzenie stada bydła. Współczesny rolnik-hodowca, producent mleka musi posiadać nie tylko wiedzę zootechniczną, czy interdyscyplinarną od kompleksowej agro i zootechnochnologii, po finanse, biznes, rachunkowość, powinien również wyrobić w sobie nawyk tzw. personalnej skuteczności działania na wolnym rynku.

b18

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com