^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020

PNIR2020 Certyfikat Dr inz. Edyta Bauer 1 002

Dr inż. Edyta Bauer została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii: Naukowiec Przyszłości za realizację projektów pt.: „Zastosowanie sztucznych sieci neuronowych do wczesnego diagnozowania krów i obór zagrożonych ketozą” oraz
„PocketLab - Innowacyjna metoda do wykrywania subklinicznych stanów chorobowych u bydła mlecznego”.

Głównym celem projektu „Zastosowanie sztucznych sieci neuronowych do wczesnego diagnozowania krów i obór zagrożonych ketozą” jest poszukiwanie zależności między składem mleka, a poziomem kwasu β-hydroksymasłowego we krwi, u krów mlecznych, związanym z występowaniem subklinicznej formy ketozy. Do badań wykorzystane zostały modele sztucznych sieci neuronowych, umożliwiające precyzyjne modelownie zależności nieliniowych między cechami oraz konstruowanie modelu zależności bez wiedzy a priori na ten temat. Poszukiwanie nowych możliwości z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych w badaniach zootechnicznych jest nową alternatywą. W Polsce sztuczne sieci neuronowe nie były do tej pory stosowane w tego typu badaniach. Zastosowanie tego uniwersalnego narzędzia w projekcie było elementem nowatorskim.

Innowacją procesową drugiego projektu „PocketLab - Innowacyjna metoda do wykrywania subklinicznych stanów chorobowych u bydła mlecznego” jest poszukiwanie zależności między składem mleka, poziomem ciał ketonowych we krwi, a określonym genotypem związanym z występowaniem podklinicznzych stanów chorobowych. Jako narzędzie, do analizy danych wykorzystane są modele sztucznych sieci neuronowych umożliwiające precyzyjne modelowanie zależności nieliniowych między cechami oraz konstruowanie modelu zależności bez wiedzą a priori na dany temat. Opracowany algorytm będzie można zaimplementować w programach komputerowych (programy hodowlane bydła mlecznego) czy stworzyć mobilną aplikację. Umożliwi to wykrycie zagrożenia chorobowego u zwierząt w czasie rzeczywistym.

KILKA SŁÓW NA TEMAT LAUREATKI

Dr inż. Edyta Bauer jest absolwentką Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (studia I, II i III) stopnia. Obecnie jest pracownikiem Katedry Rozrodu, Anatomii i Genomiki Zwierząt na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UR.
Do tej pory otrzymała również następujące nagrody: wyróżnienie za wygłoszony referat w kat. Nauk Biologicznych (Kraków, 2014), I nagrodę za wygłoszony referat w kat. Produkcja  Zwierzęca (Bydgoszcz, 2014), II miejsce za wygłoszony referat w kat. Produkcja Zwierzęca (Bydgoszcz, 2015), a także Nagrodę Dziekana za innowacyjny temat badań, w kat. Produkcja Zwierzęca (Bydgoszcz, 2015). Jest kierownikiem dwóch nagrodzonych projektów badawczych: „Zastosowanie sztucznych sieci neuronowych do wczesnego diagnozowania krów i obór zagrożonych ketozą” (NCB) oraz „PocketLAB – Innowacyjna metoda do wczesnego wykrywania subklinicznych stanów chorobowych bydła mlecznego”(NCBiR) – za który otrzymała także złoty medal podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2020.

Prestiżowa Polska Nagroda Inteligentnego przyznawana jest przez Centrum Inteligentnego Rozwoju innowatorom i inwestorom, jednostkom i organizacjom, których sposób działania i myślenia już teraz lub w przyszłości wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Jej celem jest popularyzacja autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji w bezpośredni lub pośredni sposób podnoszących standard życia.

 

Żródło: Informacja prasowa

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com