^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

"PRODUKCJA MIODU W OPARCIU O UPRAWĘ ROŚLIN MIODODAJNYCH NA GRUNTACH O NISKIEJ PRZYDATNOSCI ROLNICZEJ

pszczoła

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Oddział w Bielsku-Białej organizuje konferencję pszczelarską pt: „Produkcja miodu w oparciu o uprawę roślin miododajnych na gruntach o niskiej przydatności rolniczej”. 

Projekt realizowany jest w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2020-2021 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR), Schemat II Pomocy Technicznej i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wydarzenie to odbędzie się w dniu 16 października 2020 r. w „ZAJEŹDZIE BESKIDY”  w Żywcu

(34-300) ul. Kopernika 52.

 Zaproszenie na konferencję kierowane jest do:

-członków kół pszczelarskich oraz grupy pszczelarskiej działającej przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu (ZSAiO), 

- pracowników oświatowych zainteresowanych tematyką pszczelarską,

- rolników i ich domowników,

- doradców rolniczych,

- przedstawicieli organizacji rolniczych oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

 

Celem operacji jest:

 - Jest upowszechnianie i ułatwienie transferu wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie dotyczących wykorzystania roślin miododajnych do produkcji żywności- miodu  na obszarach wiejskich o niskiej przydatności rolniczej,

- Wspieranie wymiany wiedzy fachowej oraz dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich,

- Nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy rolnikami, podmiotami doradczymi, jednostkami naukowymi, przedsiębiorcami sektora rolno-spożywczego oraz podmiotami zainteresowanymi wdrażaniem innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

 

W programie konferencji są m.in. wykłady dotyczące bazy pożytkowej pszczół, możliwości zwiększenia zbiorów miodu poprzez uprawę roślin miododajnych na gruntach o niskiej przydatności rolniczej, a także informacje o dostępności wykorzystania zasobów genowych z Kolekcji Roślin Miododajnych do poprawy pożytków pszczelich.

Prezentacje będą również dotyczyły rozwoju pszczelarstwa w powiecie żywieckim oraz miodów Ziemi Żywieckiej.

Wykłady prowadzone będą przez profesora Instytutu Ogrodnictwa Zakładu Pszczelnictwa w Puławach oraz doświadczonych specjalistów z dziedziny pszczelarstwa działających na terenie Ziemi Żywieckiej.

 

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenia do 09.10.2020.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Kurcius nr tel.792-275-002, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ze względu na panującą w naszym kraju jak i na świecie pandemię COVID-19, prosimy osoby przybywające na konferencję o zabranie ze sobą maseczek zasłaniających usta i nos oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com