^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
15
18
Data : sobota, 18 wrzesień 2021
19
20
21
23
25
26
27
28
29
30

Konferencja online "Agroleśnictwo - innowacyjne rozwiązania w praktykach rolniczych"

Ologowanie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja opracowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

ZAPROSZENIE

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza rolników, hodowców, mieszkańców obszarów wiejskich, przedstawicieli jednostek doradztwa rolniczego oraz osoby zainteresowane prośrodowiskowymi innowacjami w rolnictwie do udziału w konferencji online w ramach operacji

pn. „Agroleśnictwo – innowacyjne rozwiązania w praktykach rolniczych”,

która odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. na platformie ZOOM

Projekt realizowany jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, plan operacyjny na lata 2020-2021.

  Podczas konferencji zorganizowanej w formie webinarium przedstawione zostaną informacje nt.  tworzenia i funkcjonowania Grup Operacyjnych na rzecz innowacji, zasady zrzeszania rolników,  jednostek naukowych, przedsiębiorców, posiadaczy lasów, podmiotów doradczych oraz sposób i zakres finansowania utworzonych Grup Operacyjnych. Celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy z zakresu prośrodowiskowych innowacyjnych modeli uprawy roślin, w szczególności roślin zielarskich i hodowli zwierząt oraz zidentyfikowanie potencjalnych zainteresowanych działaniem „Współpraca” i tworzeniem Grup Operacyjnych EPI na przykładzie dobrych praktyk projektu „Innowacyjny model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy”. To system agroleśny uznany przez ONZ jako naważniejsza innowacja we współczesnym rolnictwie przyczyniająca się bezpośrednio do łagodzenia zmian klimatycznych.

Prelegentkami konferencji będą: dr Barbara Baj-Wójtowicz – promotorka agroleśnictwa, właścicielka gospodarstwa agroleśnego „Lubelskie Zioła”

                                                         prof. dr hab. Ewa Osińska – profesor w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych w Instytucie Nauk Ogrodniczych SGGW

                                                              dr inż. Wiesława Rosłon – emerytowany pracownik Katedry Roślin Warzywnych i Leczniczych w Instytucie Nauk Ogrodniczych SGGW

                                                              dr inż. Anna Geszprych – adiunkt w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych w Instytucie Nauk ogrodniczych SGGW

W ramach operacji zostanie zrealizowany we wrześniu 2021 r. wyjazd studyjny do gospodarstwa agroleśnego Barbary Baj- Wójtowicz w Sosnówce (woj. lubelskie). Nabór zgłoszeń na wyjazd studyjny zostanie ogłoszony w sierpniu 2021 r.

Udział w konferencji i wyjeździe studyjnym jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Do udziału w konferencji wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej. Uczestnicy otrzymają dzień przed konferencją link z indywidualnym dostępem.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego  w formie skanu lub zdjęcia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21.06.2021 r.

Osoby do kontaktu:

Karolina Bugajska: tel.: 509 680 847  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joanna Brzozowska: tel.  695 660 790 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat ŚODR Częstochowa: tel. 34 377 01 00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program konferencji

Formularz zgłoszenia

Właścicielka gospodarstwa agroleśnego Barbara Baj Wójtowicz

Chcesz zostać Partnerem KSOW - zarejestruj się na stronie ksow.pl