^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

III Festiwal Miłośników Koni i Muzyki "Z Kopyta"

Przez dwa weekendowe dni odbywały się w Gniazdowie imprezy w ramach III Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki "Z Kopyta". Tym razem festiwal odbywał się w klimacie Dzikiego Zachodu. Przez dwa dni odbywała się rywalizacja jeźdźców w różnych konkurencjach w ramach Polskiej Ligi Western i Rodeo. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też efektowne pokazy Red Simon Wild West Show, polskiej szkoły jazdy konnej i ujeżdżania koni w stylu western. Miłośnicy psów mogli podziwiać natomiast czworonogi na międzynarodowej wystawie i zawodach zwinności agility a miłośnicy czterech kółek oglądać ekstremalne zmagania pojazdów terenowych na torze off-road.

W sobotę odbyła się wielka parada, w której uczestniczyli jeźdźcy, motocykliści oraz samochody zabytkowe i terenowe. W tym roku gościł na festiwalu zespół Catawba prezentujący zarówno indiańskie jak i kowbojskie tańce. W Wiosce Indiańskiej można było spróbować swych sił w różnych zabawach zręcznościowych a najmłodsi bezpłatnie jeździli na kucykach.

Podczas festiwalu odbył się też konkurs na kopytka na różne sposoby (zwyciężyło KGW Gniazdów), pokazy „Kopytkowe szaleństwo” w wykonaniu kucharzy z Hotelu-karczmy „Czardasz” i Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Zacisze”. Ponad 20 osób wzięło udział w konkursie na strój w stylu country prezentując fantazyjne ubiory. Rozegrano też biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie odbyły się koncerty zespołów: IRA, Dżem, Babsztyl oraz Natalii Kukulskiej, Alicji Boncol z Koalicją, Andrzeja Rybińskiego, Cezarego Makiewicza a zabawę w stylu country poprowadził Tomasz Szwed.

Mimo nie najlepszej pogody Festiwal "Z Kopyta" oglądało kilka tysięcy osób. Organizatorem imprezy byli: Gmina i Miasto Koziegłowy, MGOPK Koziegłowy i ZUK Koziegłowy.

Z kopyta 1

Z kopyta 2

Źródło: UGiM Koziegłowy.