^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
17
18
19
24
25
26
29
30
31

Relacja ze szkolenia dla rolników z gminy Mykanów

artykII

artI

W dniu 20 lutego roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się szkolenie zorganizowane przez Urząd Gminy Mykanów i Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Podczas spotkania zostały omówione tematy związane z szacowaniem szkód łowieckich oraz planowanymi naborami wniosków w ramach PROW 2014-2020 w bieżącym roku.
Zasady związane z szacowania szkód łowieckich - regulacje prawne, stosowanie procedur szacowania szkód łowieckich zostały omówione przez Prezesa Śląskiej Izby Rolniczej Pana Romana Włodarza.
Pan Sławomir Jurczyk Instruktor Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgu Częstochowa omówił stosowane przez okręg częstochowski metody mediacji z rolnikami podczas szacowania szkód. Po wystąpieniu Pan Sławomir Jurczyk indywidualnie omawiał z rolnikami problemy związane z szacowaniem szkód w gospodarstwach.
Pracownik Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie przedstawił uczestnikom szkolenia Harmonogram planowanych naborów w ramach działań PROW 2014-2020. W ramach przedstawionego harmonogramu omówione zostały zasady ubiegania się o pomoc w następujących działaniach: Modernizacja gospodarstw rolnych, Premia dla młodych rolników, Restrukturyzacja małych gospodarstw.