^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Konkurs na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego - Laureatom Gratulujemy

15

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujmy, że w organizowanym przez WWF, pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Koalicji Żywa Ziemia, konkursie na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego, w etapie krajowym, zwyciężyli:

Państwo Marta i Tadeusz Żerańscy z województwa mazowieckiego, którzy prowadzą gospodarstwo ekologiczne w sposób przyjazny środowisku morskiemu.

Za zwycięstwo w etapie krajowym konkursu Państwo Żerańscy otrzymują nagrodę w wysokości 1 000 euro. W etapie międzynarodowym konkursu, którego finał planowany jest we wrześniu br., rolnicy zawalczą o 10 000 euro.                       

Jury konkursu, złożone z przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz przedstawicieli Fundacji WWF Polska, brało przede wszystkim pod uwagę zrównoważone podejście Państwa Żerańskich w prowadzeniu gospodarstwa, które przyczynia się do ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu i fosforu. Rolnicy praktycznie nie ingerują w środowisko naturalne, a ekstensywna uprawa roślin i hodowla zwierząt nastawione są na jakość, a nie ilość.

II miejsce oraz nagroda w wysokości 500 euro zostały przyznane Pani Monice Klarzak i Panu Łukaszowi Stefaniakowi z województwa łódzkiego.

III miejsce oraz nagrodę w wysokości 300 euro otrzymał Pan Piotr Bruliński z województwa podlaskiego.

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie w promocję konkursu, którego cele jest propagowanie praktyk ograniczających odpływ biogenów (związków azotu i fosforu) z gospodarstwa do wód – praktyk, które  przyczyniają się do zmniejszenia eutrofizacji, ograniczenia zakwitów sinic oraz powstawania martwych stref w Morzu Bałtyckim. Wierzymy, że w przyszłorocznej edycji konkursu właścicieli gospodarstw rolnych znajdujących się w zlewisku Bałtyku chcących wziąć udział w konkursie będzie jeszcze więcej.

Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy za pomoc, a Laureatom i wspierającym ich Doradcom gratulujemy!

Więcej informacji o konkursie i praktykach przyjaznych środowisku morskiemu tutaj: https://zdrowybaltyk.pl

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com