^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Produkty regionalne zaprezentowane w Ustroniu

W upalny weekend 22-23 sierpnia br. w przepięknej, zielonej scenerii Parku Kuracyjnego, odbyła się 4 Międzynarodowa Wystawa Produktów Regionalnych w Ustroniu. Zorganizowana została m.in. przez Miasto Ustroń i Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Kilkudziesięciu wystawców z pogranicza Polski, Czech i Słowacji oferowało własne wyroby rękodzielnicze i produkty regionalne. Podczas wystawy można było kupić kunsztownie wykonane rzeźby, ceramikę, ozdoby, serwety, przedmioty użytkowe, zabawki, ozdoby z bibuły, koronki i wiele innych. Oprócz tego ustrońska wystawa obfitowała w smakowite kulinarne produkty regionalne: między innymi chleby, ciasta, słodkie specjały, sery górskie, owoce i napoje z tradycyjnych ekologicznych sadów, które można było kupić oraz degustować. Wielbiciele miodu i wyrobów pszczelich mogli wybierać w całej gamie miodów oferowanych przez lokalne pasieki.

Podczas tej imprezy Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie prezentował swoje usługi na stoisku informacyjno-promocyjnym, na którym pracownicy: PZDR Cieszyn oraz O/Bielsko-Biała udzielali doradztwa wszystkim zainteresowanym. By wyróżnić wystawców zorganizowany został konkurs na najlepszy regionalny produkt spożywczy oraz na najciekawszy produkt regionalny. Imprezę urozmaicały pokazy i warsztaty m. in. pokaz wypieku w tradycyjnym piecu chlebowym oraz warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły. Wszystkim uczestnikom i zwiedzającym czas umilały występy zespołów regionalnych.

 

sodr stoisko

występychlebowastoiska

foto news

stoisko ceramika news

beksienbaja