^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
15
18
Data : sobota, 18 wrzesień 2021
19
20
21
23
25
26
27
28
29
30

Wsparcie dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych

ogród działkowy wikiepdia.org

 

Stowarzyszenia zrzeszeń działkowców mogą po raz pierwszy ubiegać się o wsparcie finansowe. Jest to związane z realizacją strategii „Śląskie Zielone 2030”, którą przyjął Sejmik Województwa Śląskiego uchwałą z dnia 19 października 2020 roku.

Z budżetu województwa aż milion złotych zostanie przeznaczone na wsparcie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Aby skorzystać z dofinansowania należy składać wnioski w terminie do 6 sierpnia 2021 roku. Łączna kwota wsparcia dla działkowców wynosi milion złotych, jednak dofinansowanie na jedno działanie na terenie jednego ogrodu działkowego wynosi 50 tys. zł.

Pieniądze te można przeznaczyć m.in. na prace budowlane, modernizację alei i dróg ogrodowych wraz odwodnieniem, zbiorników wody deszczowej i melioracji. Zgodnie z informacją zawartą w regulaminie konkursu środki przydzielone na realizację zadań nie obejmują dofinansowania kosztów: pomiarów geodezyjnych, robót dodatkowych, dokumentacji projektowych, nadzoru właścicielskiego.

Dokumenty dla zainteresowanych konkursem osób tj. wniosek oraz regulamin znajduje się na stronie: https://www.slaskie.pl/content/milion-dla-dzialkowcow

Źródło: https://www.slaskie.pl/content/milion-dla-dzialkowcow,

Zdjęcie : Wikipedia.org