^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Wakacje na Wsi - # odkrywam

nk

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił Konkurs – Plebiscyt „Wakacje na Wsi # odkrywam”.

Celem konkursu jest aktywizacja mieszkańców wsi, zachęcenie ich do pokazania atrakcji turystycznych miejscowości, w których mieszkają i zaprezentowanie ich na stronie internetowej Instytutu.

Konkurs ma także na celu zaproszenie potencjalnych turystów na polską wieś gdzie, jak piszą organizatorzy, „można znaleźć wszystko to, czego teraz szukamy: bezpieczeństwo, spokój, zieleń, ale także atrakcje i rozrywkę’’. Być może dla wielu z nich „własnoręczne robienie serów, pieczenie chleba, praca przy zbiorach czy opieka nad zwierzętami gospodarskimi (...) okażą się niezapomnianą przygodą, za którą będą tęsknić do następnych wakacji.”

Do konkursu można zgłaszać wszystkie miejsca i obiekty utrwalone na fotografii, które mogą stanowić atrakcję turystyczną. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, zabytki, dziedzictwo przyrodnicze, lokalne prywatne muzea lub kolekcje, warsztaty twórców ludowych, zagrody edukacyjne itp.

Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone na stronie Narodowego Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi i wezmą udział w Plebiscycie.

Odwiedzający stronę Instytutu będą mogli obejrzeć skarby polskiej wsi i zagłosować na te, które najbardziej im się spodobały. Na wygranych czekają nagrody!

Zgłoszenia, na zasadach opisanych w Regulaminie można wysyłać do 12 lipca 2020 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi