^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
Data : niedziela, 2 grudzień 2018
9
Data : niedziela, 9 grudzień 2018
16
17
19
20
21
23
24
25
26
28
30
31

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

Wspólny projekt dla wiejskich rodzin

Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odwiedził Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Celem wizyty było nawiązanie współpracy i ewentualna realizacja wspólnych projektów związanych ze wsparciem rodzin zamieszkujących obszary wiejskie.

- Niezwykle pozytywnie oceniam pomysł wykorzystania doświadczenia Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego do realizacji projektów społecznych adresowanych do rodzin mieszkających na wsi. Ośrodek ma duże doświadczenie i dobrze przygotowaną kadrę oraz znakomicie funkcjonujące w terenie punkty i oddziały. To bardzo duży potencjał, który wspólnie będziemy chcieli wykorzystać – mówił wiceminister Stanisław Szwed.
Robocze spotkanie pozytywnie ocenia także dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Marek Dziubek.

Wizyta ministra SZ

- Nie ograniczamy naszej misji jedynie do realizacji oczywistych, statutowych zadań. Dążymy do tego, aby potencjał Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego był w całości wykorzystany i służył nie tylko rolnikom, ale także członkom ich rodzin i społecznościom zamieszkałym na obszarach wiejskich. Dlatego naszym naturalnym partnerem w realizacji zadań społecznych jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
W spotkaniu uczestniczył także ojciec Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Świętego Pawła I Pustelnika. Ministerstwo Rodziny oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zamierzają bowiem współpracować z Ojcami Paulinami w realizacji szeroko pojętej misji wspierania i umacniania polskich rodzin mieszkających na terenach wiejskich.
Podczas spotkania Panu Ministrowi została także zaprezentowana idea rolnictwa społecznego, a szczególnie omówiono działania ŚODR w zakresie Zagród Edukacyjnych oraz Gospodarstw Opiekuńczych
Kolejne robocze spotkanie odbędzie się w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do tego czasu doradcy z ŚODR przygotują projekt programu pomocowo- aktywizującego adresowanego do rodzin z obszarów wiejskich. Projekt będzie uwzględniał priorytety obydwu Ministerstw (MRiRW, MRPiPS) oraz statutową działalność Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.