^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
Data : niedziela, 2 grudzień 2018
9
Data : niedziela, 9 grudzień 2018
16
17
19
20
21
23
24
25
26
28
30
31

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

Aplikacja mobilna. Wies Polska Zaprasza

 

AplikacjaMobilna
      Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne" opracowała i wdrożyła projekt Aplikacja mobilna „Wieś Polska Zaprasza", która posługuje się lokalizacją GPS, a do jej prawidłowego funkcjonowania nie jest potrzebne połączenie z Internetem. Dostępna jest dla użytkowników smartfonów z systemem Android, iOS oraz Windows Phone.
Aplikacja zawiera bazę ponad 1000 gospodarstw agroturystycznych położonych w urokliwych zakątkach naszego kraju, ale pełni także rolę przewodnika. Możemy dzięki niej znaleźć informacje dotyczące atrakcji i imprez odbywających się na terenach wiejskich w ciągu całego roku. Korzystanie z aplikacji ułatwi zaawansowana w funkcjach wyszukiwarka, dzięki której można wyszukiwać obiekty według rodzaju obiektu, przedziału cenowego czy filtrować według dodatkowych kryteriów (np. możliwość przyjazdu ze zwierzętami) i ofert tematycznych (np. dla rodzin z dziećmi, wędkarzy, grzybiarzy). Każdy z obiektów posiada szczegółowe dane. Rozpoczyna je wizytówka ze zdjęciem i lokalizacją obiektu. Podane są dane kontaktowe oraz współrzędne geograficzne dzięki którym z łatwością można go zlokalizować na mapie i wyznaczyć trasę dojazdową.
Poza szczegółowym opisem obiektów mamy także możliwość zapytania o termin oraz skorzystania z interaktywnego formularza, pozwalającego określić preferencje użytkownika w tym np. o kategorie obiektów czy ceny. Przycisk POKAŻ KWATERY pozwala na przeanalizowanie listy obiektów spełniających zadane przez nas kryteria, a w dalszej kolejności przejście do opisów konkretnych obiektów, kontaktu i dokonania rezerwacji. Aplikacja zawiera także ofertę wypoczynku w kwaterze u rolnika lub ekorolnika, a także "Hity Turystyki Wiejskiej".
Poniżej zamieszczamy linki udostępnione przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne" w celu zapoznania z aplikacją, pobrania i użytkowania.

http://www.agroturystyka.pl/app/

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.agroturystyka

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/agroturystyka/9nblggh6hhc9

https://itunes.apple.com/pl/app/agroturystyka/id1061731782?mt=8

PFTW prosi także o przesyłanie wszelkich informacji dotyczących imprez odbywających się na terenie obszarów wiejskich w celu zamieszczenia ich w aplikacji.

Opracowany i wydany został także poradnik: "Jakość świadczonych usług czynnikiem wzrostu konkurencyjności oferty turystycznej na wsi – Poradnik dla osób prowadzących działalność agroturystyczną".
Poradnik można uzyskać bezpłatnie w siedzibie Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne" przy Al. Kasztanowej 2 w Nałęczowie lub drogą pocztową, pokrywając koszty wysyłki.

 

Na podstawie materiałów przesłanych przez PFTW Gospodarstwa Gościnne