^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Projekty KSOW

Rolnictwo zaangażowane społecznie - jako innowacyjny kierunek działalności pozarolniczej.

loga sir bez

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie informuje, że w dniach 23-25.05.2018r. odbędzie się wyjazd studyjny do województwa kujawsko-pomorskiego pod nazwą „Rolnictwo zaangażowane społecznie - jako innowacyjny kierunek działalności pozarolniczej”.

Projekt będzie realizowany w ramach Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i Na Obszarach Wiejskich. Operacja ma na celu utworzenie sieci powiązań i kontaktów pomiędzy doradcami i rolnikami, przybliży zainteresowanym idee utworzenia i funkcjonowania gospodarstwa opiekuńczego, podniesie poziom wiedzy z zakresu rolnictwa społecznego, zaktywizuje mieszkańców wsi do poszerzania oferty własnych gospodarstw rolnych o nowe usługi, zachęci do podejmowania współpracy i zrzeszania się z innymi jednostkami trudniącymi się opieka społeczną.

Projekt realizowany jest w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019.

gospod


Celem realizowanej operacji jest upowszechnienie wiedzy nt. prowadzenia gospodarstwa opiekuńczego i wiosek tematycznych jako innowacyjnego kierunku działalności pozarolniczej, aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich województwa śląskiego w tym zakresie.

Ponadto celem operacji jest zapoznanie uczestników z ideą, terminologią, metodyką zakładania wiosek tematycznych oraz poznanie ciekawych działań i inicjatyw społecznych prowadzonych na obszarach wiejskich. Operacja zaktywizuje mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących zachowaniu dziedzictwa kulturowego, pobudzenia przedsiębiorczości wiejskiej oraz aktywizacji społecznej i ekonomicznej poprzez promocję idei wsi tematycznych i wdrażanie podmiotów ekonomii społecznej na obszarach wiejskich. W trakcie wyjazdu studyjnego uczestnicy wezmą udział w konferencji naukowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy poświęconej tematyce opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz tworzeniu i funkcjonowaniu gospodarstw opiekuńczych po czym odwiedzą gospodarstwa opiekuńcze zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ostatni dzień wyjazdu studyjnego będzie poświęcony wizycie w wiosce tematycznej- Wioska Górnicza w Pile nad Brdą.

Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com