^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Fora Debaty Innowacje Łódź 2018 Międzynarodowe Targi FERMA

f1

FERMA ŁÓDŹ 2018 - FORA , DEBATY , INNOWACJE

f2

W dniach 16 i 17 lutego specjaliści Działu Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa ŚODR d/s trzody chlewnej, bydła oraz drobiu odwiedzili mające wieloletnią tradycję Targi FERMA. Głównym organizatorem targów jest od wielu lat jest DLG

f3

Ponad 250 wystawców wzięło udział w XVIII Międzynarodowych Targach Ferma Bydła oraz XXI Międzynarodowych Targach Ferma Świń i Drobiu, zorganizowanych w miniony weekend w łódzkich halach EXPO i MOSiR. W targowej ofercie nie zabrakło najnowszych maszyn i urządzeń dla rolników, wyspecjalizowanych w produkcji zwierzęcej.

f4

Łódzkie targi Ferma to jedyne w Polsce specjalistyczna impreza wystawowo-konferencyjna skupiona wokół produkcji zwierzęcej. Na ponad 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawowej mogliśmy oglądać najnowsze maszyny, urządzenia i akcesoria, przydatne na co dzień w nowoczesnych oborach, chlewniach i kurnikach.

f5

Techniczne nowinki obejrzało około 30 000 gości. Wystawcy zaprezentowali nie tylko rozwiązania dedykowane dla największych ferm, ale też właścicieli średnich gospodarstw. Przed i wewnątrz hali MOSiR podziwiać mogliśmy ciągniki, ładowarki, nowoczesne beczki na gnojowicę i rozrzutniki obornika, paszowozy i inne urządzenia do przygotowywania i podawania paszy, zautomatyzowane dojarki i urządzenia do przechowywania mleka.

f6

Ciekawie prezentowała się również oferta adresowana do producentów drobiu i jaj, czy rozwiązania z zakresu budownictwa i wyposażenia obiektów inwentarskich.

f7

W 20-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem są konferencje naukowo-techniczne. Udział uznanych w branży naukowców i praktyków z kraju i zagranicy pozwala zapewnić bogaty program fachowy z ok. 50 wykładami i panelami dyskusyjnymi o aktualnych problemach w chowie i hodowli.

f8

I właśnie udział w forum hodowli bydła – produkcji mleka i żywca wołowego, forum hodowli i produkcji trzody chlewnej oraz forum hodowli i produkcji drobiu, budził szczególne zainteresowanie naszych specjalistów.

f9

Fora te odbywały się w kilku salach jednocześnie i były moderowane przez wybitne autorytety nauki polskiej oraz specjalistów i znawców w poszczególnych tematach. Wysłuchano m. in.:

„TMR czy PMR w żywieniu krów mlecznych ” – prof. dr hab. Zygmunt Kowalski /UR Kraków/,

„Prawidłowe żywienie krów zasuszonych – drogą do sukcesu” – dr Ryszard Kujawiak /Sano/,

„Użytki zielone źródłem dużych rezerw paszowych w żywieniu bydła” – prof. dr hab. Piotr Goliński /UP Poznań/,

„Znaczenie bioasekuracji w ochronie zdrowia świń” - dr Michał Tarasiuk /Boeheinger Ingelheim/,

„Aktualna sytuacja w zakresie ASF, co jeszcze należy zrobić?” – prof. dr hab. Zygmunt Pejsak /PIW Puławy/,

„Nowoczesne metody utylizacji padłych zwierząt w obliczu ptasiej grypy oraz innych zagrożeń” – Wojciech Dubiński /Bentley Polska/,

„Innowacyjne technologie biogazowe przy hodowli drobiu” – Michał Majewicz /BM Biogazownie Włocławek/.

f10

Niezwykle interesująca i wzbudzająca wiele emocji była debata zorganizowana przez Top Agrar Polska prowadzona przez red. Paulinę Janusz „Co producentaom świń przyniesie rok 2018? Trendy na rynku polskim i europejskim””, w której uczestniczyli rolnicy, przedstawiciele izb rolniczych, związków branżowych i instytutów. Równie interesująca, poruszająca temat aktualny niezwykle istotny dla każdego rolnika była debata „Nowe prawo wodne – wymagania dla gospodarstw rolnych”, którą prowadził Marek Krysztoforski z CDR Radom.

f11

Największe emocje wzbudziła jednak debata „Rolnictwo energią gospodarki – problemy i perspektywy” , którą zorganizowały wspólnie Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odbyła się ona w miniona sobotę w gmachu Expo, z udziałem wiceminister rolnictwa Ewy Lech, wiceprzewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa Roberta Telusa, prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza, szefa łódzkiej izby Bronisława Węglewskiego, przedstawicieli regionalnego samorządu oraz dyrektorów i przedstawicieli KOWR, ARiMR oraz ŁODR.

f12

Trudno mówić o rozwoju rolnictwa przy braku skutecznych działań na forum międzynarodowym, oraz przy nieodpowiedzialnej polityce krajowej – taki wniosek nasuwa się po tej debacie poświęconej perspektywom i problemom polskiego rolnictwa. Ożywione dyskusje trwały długo.

f13

Każde czasy, a obecne szczególnie, to nowe wyzwania dla rolników, hodowców i całej branży rolniczej. Musimy te wyzwania rozpoznać, określić i im podołać. Tego typu targi służą temu.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com