^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
6
7
10
12
13
16
Data : poniedziałek, 16 styczeń 2017
18
21
29

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

Relacja ze szkolenia w Falentach dotyczącego wejścia w życie nowej ustawy "Prawo wodne"

FalentyW dniu 14 grudnia bieżącego roku w Ośrodku Szkoleniowo – Konferencyjnym  4 Żywioły w Falentach  odbyło się  zorganizowane przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach szkolenie dla doradców  na temat „Ochrona wód przed zanieczyszczeniami pochodzenia rolniczego w tym azotanami   w aspekcie wejścia w życie ustawy „Prawo wodne”.

Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące nowego Prawa wodnego, które weszło w życie w lipcu bieżącego roku.

Pan Stefan Pietrzak z Instytutu Technologiczno Przyrodniczego w Falentach omówił nowe wymagania prawa wodnego w zakresie ochrony wód przed presją pochodzenia rolniczego oraz  zakres i założenia Programu działań mających na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzenia rolniczego. Następnie Pani Dorota Pikuła z IUNG BIP z Puław oraz Pan Jerzy Barszczewski z Instytutu Technologiczno Przyrodniczego w Falentach przedstawili zakres i założenia zasad dobrych praktyk rolniczych w aspekcie powstawania nowego kodeksu dobrych praktyk rolniczych.

Falenty

W dalszej części szkolenia Pan Witold Wardal z ITP w Falentach pokazał jakie są sposoby, wymagania techniczne i konstrukcyjne przechowywania płynnych i stałych odchodów zwierzęcych/nawozów naturalnych oraz odcieków z przechowywania materiałów roślinnych. Pani Ludmiła Rossa z ITP w Falentach przybliżyła uregulowania prawne dotyczące systemu opłat, które wynikają z art. 109 ustawy z dnia 20 lipca 2017r. – Prawo wodne. Ostatnim prelegentem był Pan Marek Krzysztoforski z CDR O/Radom, który omówił doświadczenia i plany działań CDR O/Radom w zakresie upowszechniania wiedzy na temat przeciwdziałania zanieczyszczeniu wód azotanami.