^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Niezbędne dokumenty

Przystąpienie do realizacji zobowiązania pakietu „zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych zwierząt w rolnictwie” w ramach programu rolno-środowiskowo-klimatycznego (PROW 2014-2020), nakłada na beneficjenta konieczność wcześniejszego przygotowania określonego dokumentu.

Tym dokumentem jest oświadczenie:gen

  • rolnika,
  • podmiotu prowadzącego księgi hodowlane – w przypadku klaczy, loch, owiec matek i kóz matek
  • podmiotu upoważnionego do realizacji lub koordynacji działań w zakresie ochrony zasobów genetycznych – w przypadku krów, klaczy, loch, owiec matek i kóz matek.

Oświadczenie to będzie wskazywało zwierzęta ras lokalnych, które zostały zakwalifikowane do programu ochrony zasobów genetycznych.

Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie jest instytucją, która ostatecznie zatwierdza zgłoszone zwierzęta do programu czyli objęcia ich płatnością w ramach zobowiązania pakietu „Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych zwierząt w rolnictwie”.

Na stronie www.bioroznorodnosc.izoo.krakow.pl znajduje się informacja dotycząca terminów składania wniosków i wykazów zwierząt (klaczy, krów, loch, owiec matek i kóz matek) w celu uzyskania ostatecznego ich zatwierdzenia.

W przypadku krów i klaczy, beneficjenci przystępujący po raz pierwszy do programu ochrony zasobów genetycznych i programu rolno-środowiskowo-klimatycznego muszą pamiętać, że termin składania wniosków i wykazów przypada na okres od 1 listopada do 31 grudnia 2017 roku.

Dlatego też należy odpowiednio wcześniej skontaktować się z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, gdy program ochrony będzie obejmował rasy: polska czerwona, polska czerwono-biała i polska czarno-biała, a w przypadku rasy białogrzbietej z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

Gdy do programu ochrony zasobów genetycznych będą typowane klacze rasy (koniki polskie, konie huculskie, konie małopolskie, konie śląskie , konie wielkopolskie , konie zimnokrwiste w typie sokólskim, konie zimnokrwiste w typie sztumskim), należy skontaktować się z Okręgowym Związkiem Hodowców Koni.

Beneficjenci, którzy od 15 marca 2018 roku będą chcieli kontynuować nowe zobowiązanie w zakresie pakietu „Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych zwierząt w rolnictwie”, składają do Instytutu Zootechniki PIB tylko wykazy klaczy ( od 1 stycznia – 28 lutego 2018 roku) lub wykazy krów oraz jałówek remontowych ( od 1 lutego-14 marca 2018 roku).

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com