^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
10
13
14
17
19
24
Data : czwartek, 24 styczeń 2019
26
27

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

„Punkt krytyczny. Energia odNowa” – film na temat zmian klimatu i źródeł energii

Na zlecenie Fundacji WWF w sierpniu 2016 r. przeprowadzono badania, z których wynika, ze 46% Polaków uważa, że zmiany klimatu nie da się powstrzymać. Polacy wiedzą, że kraj potrzebuje zmian w obecnym kierunku polityki energetycznej ale nie wiedzą, w jaki sposób mogliby na tę zmianę wpłynąć. Kampania „Energia odNowa” oraz wyprodukowany na jej potrzeby film „Punkt krytyczny” mają na celu wpłynąć na świadomość społeczeństwa oraz na zmianę i rozwój polityki energetycznej. Koordynatorem projektu jest WWF Polska a partnerami: Instytut na rzecz Ekorozwoju (InE), Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE) oraz Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO).

plakat punkt krytyczny 32800

Film w reżyserii Łukasza Bluszcza – reżysera i scenarzysty programów oraz filmów dokumentalnych m.in. dla Discovery czy BBC, w prosty i ciekawy sposób opowiada o tym, jak wygląda dziś sytuacja wokół nas. Wszystko to po to, by nieprzekonanym jeszcze uzmysłowić, że zrównoważony rozwój jest konieczny i możliwy do osiągnięcia.

Epoka neolitu nie zakończyła się dlatego, że zabrakło kamienia. Minęła, ponieważ inne rozwiązania okazały się lepsze. Tego nie chcemy dziś dostrzec, kurczowo trzymając się kopalin.

Zdecydowana większość energii  zużywanej w krajach uprzemysłowionych pochodzi ze spalania paliw kopalnych. Jeśli rację mieliby ci, którzy mówią, że paliwa kopalne są niezastąpione, to naszą cywilizację czeka krach, a im dłużej przeciągamy epokę spalania paliw kopalnych, tym wyższą cenę za to zapłacimy. – mówi Marcin Popkiewicz, ekspert ds. zmiany klimatu projektu „Energia odNowa”-  Musimy odejść od starych rozwiązań i udowodnić, że można zbudować system energetyczny oparty o niewyczerpywalne i czyste źródła energii. A przy okazji możemy nie tylko chronić klimat i przestać filtrować smog własnymi płucami, ale też podnieść jakość usług energetycznych, zyskać bezpieczeństwo energetyczne, poprawić bilans handlowy, stworzyć nowe miejsca pracy i innowacyjne firmy eksportowe.

Film można obejrzeć w Internecie pod linkiem:  Punkt krytyczny online.