^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
10
13
14
17
19
24
Data : czwartek, 24 styczeń 2019
26
27

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

Spotkanie Kierowników Działów Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska oraz Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa

Logo1 pos 26 width230W dniu 5 czerwca 2017r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu odbyło się spotkanie kierowników Działów Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska oraz Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa. Na spotkaniu tym omówione zostały wymogi dotyczące higieny w odniesieniu do produkcji i obróbki świeżych owoców i warzyw. Każde gospodarstwo, które wprowadza do obrotu owoce i warzywa, a w szczególności świeże owoce takie jak truskawka, malina, jagodowe będzie podlegało kontroli przez Inspekcję Sanitarną. Omówione zostały także zasady X Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2017r. organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Konkurs podobnie jak w latach ubiegłych będzie przeprowadzany w dwóch kategoriach: „ekologia-środowisko” oraz „ekologiczne gospodarstwo towarowe”. Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego będą zgłaszały kandydatów do konkursu do końca sierpnia 2017r., natomiast finał odbędzie się 13 października w Łodzi. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Uczestnicy spotkania zostali poinformowani także o szkoleniach, jakie będą przeprowadzane dla kandydatów na doradców rolniczych oraz doradców rolnośrodowiskowych oraz o II Forum Innowacji Wiedzy, które odbędzie się w dniach 29-30 listopada 2017r.