^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
10
16
17
23
24
26
Data : wtorek, 26 luty 2019

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

Wsparcie dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego

Wnioski o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" można będzie składać od 18 marca -29 kwietnia 2018 r w oddziałach regionalnych ARiMR.wsparcie

Pomoc taka skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które zajmują się przetwórstwem, wytwarzaniem, przechowywaniem i magazynowaniem lub sprzedażą produktów rolnych. Pomoc dotyczy też przetwarzaniem roślin na cele energetyczne. Jednym z warunków jest zawarcie  3-letniej umowy z producentami rolnymi, grupami lub podmiotami przetwarzającymi produkty rolne na dostawę minimum surowca do produkcji. Maksymalna wysokość wsparcia na lata 2014-2020 wynosi: 10mln zł w przypadku przedsiębiorstwa zajmujących się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych oraz 15 mln zł w przypadku związku grup producentów rolnych. Minimalna wysokość pomocy na realizację jednej operacji wynosi 100 tys. zł. Dofinansowanie inwestycji wynosi 50% kosztów kwalifikowalnych. O pomoc może ubiegać się podmiot, który:

  • - wykonuje działalność w zakresie przetwarzania lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych,
  • - prowadzi działalność, jako mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo,
  • - jest zdolny do zrealizowania operacji i osiągnięcia celu założonego w biznesplanie,
  • - posiada numer identyfikacji.

Operacje nie mogą dotyczyć sprzedaży detalicznej.

O kolejności przysługiwania pomocy decydować będzie ilość uzyskanych punktów. Wsparcie dotyczyć będzie nowych maszyn i urządzeń ściśle związanych z rodzajem operacji. Zakup środków transportu nie będzie podlegał refundacji.