^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

"Słowiańska Noc Zakochanych" w Koziegłowach

            Magia, magia, magia, czar ogniska, zapach ziół płynących wianków. Dodajmy jeszcze niezliczone przyśpiewki, widowiska, niezwykłe potrawy i legendarny kwiat paproci. To wszystko można było zobaczyć w sobotę 27 czerwca, podczas Słowiańskiej Nocy Zakochanych w Koziegłowach. Zgodnie z tradycją tej nocy nie mogło zabraknąć palenia ognisk świętojańskich, szukania kwiatu paproci czy puszczania wianków na wodę. Wątki miłosne już przeplatały się w II Gminnym Konkursie Piosenki „Jak Anioła Głos”. Anielskimi głosami zauroczyły jurorów, Diana Kolasa, Adrianna Pala i Klaudia Jagoda. Do konkursu „Wianek Świętojański”, zgłoszono 23 wianki, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, świetlice oraz osoby indywidualne. Wykonawcy wykazali się pomysłowością i precyzją w doborze materiałów. Mogliśmy podziwiać wianki wykonane z różnych ziół i kwiatów. W kategorii KGW zwyciężył wianek z Rzeniszowa, w kategorii świetlice, wygrała świetlica z Pińczyc,  a indywidualnie Angelika Lisowska. Wiele emocji dostarczył konkurs na „Strój słowiański”. Pomysłowością i inwencją twórczą wykazały się Koła Gospodyń z Koziegłów, Markowic i Lgoty Mokrzesz. Najciekawszym strojem damskim, okazał się strój wykonany przez Ewę Greber, Zofię Nokielską i Magdalenę Kropiwnicką, a wśród młodych Słowianek, najlepiej ubrane były: Oliwia Radosz, Karolina Pasternak i Agnieszka Wyląg. Wioska braci rycerskiej już na wejściu zachęcała do uczestnictwa w konkurencjach słowiańskich. Nie mogło zabraknąć strzelania z łuku, mierzenia się z mieczem i turnieju wojów oraz „Bitwy o Koziegłowski Gród” i tradycyjnych posiłków w Starodawnej Kuchni Drogosława. ”.

W salonie „Czarciej urody” można było wykonać sobie odpowiedni makijaż i fryzurę, aby żywo uczestniczyć w zabawach świętojańskich. Widowiska muzyczne przedstawił Zespół „Złoty Kłos” oraz Koła KGW, a „Słowiańską Baśń”, Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy, po czym wszyscy razem w przepięknym korowodzie z muzyką i śpiewem na ustach wyruszyli z pochodniami i kolorowymi wiankami. W świetle ogniska odbył się również Spektakl Teatralny „Wielka Miłość”, na który zaprosiła grupa teatralna Proscenium.
Niesamowitą atrakcją było chodzenie po ogniu. Ten wieczór zapamiętają na długo, śmiałkowie, którzy „wyskoczyli z butów” i przeszli po rozżarzonych węglach przy akompaniamencie bębniarzy z grupy Djembomaniacy. Legendarny kwiat paproci, który kiedyś kusił śmiałków obietnicą bogactwa i zaklętych skarbów, również dzisiaj jest nie lada gratką, zwłaszcza dla dzieci. Nagrodą za znalezienie kwiatu był duży kosz wypełniony słodyczami,ufundowany przez Burmistrza, a otrzymał go Oskar Kupiś z Koziegłów
Po tych wspaniałych wydarzeniach i emocjach przyszedł czas na zabawę taneczną z grupą „ Suchorski Band”

Pogodny, czerwcowy wieczór, miejsce i atmosfera tej uroczystości, jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców Gminy Koziegłowy.

Źródło: MGOKP Koziegłowy.

 

 

Źródło: MGOKP Koziegłowy.8-150x15013-150x15051-150x150 DSC 0045-300x200

 

 

 

DSC 0045-300x200

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com